ابراز نگرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی نسبت به افزایش آمار مبتلایان به بیماری ایدز
ابراز نگرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی نسبت به افزایش آمار مبتلایان به بیماری ایدز

این واقعیت یک زنگ خطر و تلنگر است و ما وظیفه داریم از همه تریبون‌ها برای اطلاع رسانی در جامعه استفاده کرده و مردم را از آمار و عواقب این بیماری آگاه سازیم. عصر تبریز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با ابراز نگرانی نسبت به افزایش آمار مبتلایان به بیماری ایدز از طریق […]

این واقعیت یک زنگ خطر و تلنگر است و ما وظیفه داریم از همه تریبون‌ها برای اطلاع رسانی در جامعه استفاده کرده و مردم را از آمار و عواقب این بیماری آگاه سازیم.

عصر تبریز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با ابراز نگرانی نسبت به افزایش آمار مبتلایان به بیماری ایدز از طریق روابط پرخطر جنسی، آموزش را موثرترین راهکار کنترل این بیماری عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، سعید شبستری در آیین اختتامیه کارگاه آموزشی عملیاتی کردن چهارمین برنامه استراتژیک کنترل اچ‌آی‌وی، اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی از بهترین اقدامات و فعالیت های انجام شده پس از استقرار دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اظهار داشت: طرح کنترل بیماری ایدز از جمله فعالیت هایی است که با جدیت در استان دنبال می‌شود.
وی در واکنش به آمار مبتلایان به بیماری ایدز در جامعه گفت: آمار ارایه شده در این نشست، بسیار خوشبینانه بود و به جرات می توان گفت که عمق فاجعه بیشتر از این آمار است.
شبستری با بیان اینکه ابتلا به ایدز از طریق روابط جنسی پرخطر با شیب تند رو به افزایش است گفت: این واقعیت یک زنگ خطر و تلنگر است و ما وظیفه داریم از همه تریبون‌ها برای اطلاع رسانی در جامعه استفاده کرده و مردم را از آمار و عواقب این بیماری آگاه سازیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی افزود: یکی از راهکارهای موثر در راستای کنترل این بیماری آموزش علی‌الخصوص آموزش از نوع همسان به همسان است که استان آذربایجان شرقی در بخش دانش آموزی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است
شبستری از متخصصین حاضر در این جلسه خواست که با اتکا به برنامه‌ریزی صحیح و از طریق ارتباطات بین بخشی موثر در راستای کنترل اچ‌آی‌وی گام‌های اساسی بردارند.