پاسخ سخنگوی ناجا درباره پزشک تبریزی
پاسخ سخنگوی ناجا درباره پزشک تبریزی

عصر تبریز: سخنگوی نیروی انتظامی از کاهش ۳ درصدی شمار کشته‌های تصادفات خبرداد و گفت: ۷۳ درصد جانباختگان در جاده‌ها فوت می‌کنند. سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه نشست خبری خود گفت: در چند ماه گذشته از سال کاهش ٣ درصدی جانباختگان تصادفات را شاهد بوده ایم. سخنگوی ناجا همچنین با اشاره به […]

عصر تبریز: سخنگوی نیروی انتظامی از کاهش ۳ درصدی شمار کشته‌های تصادفات خبرداد و گفت: ۷۳ درصد جانباختگان در جاده‌ها فوت می‌کنند.
سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه نشست خبری خود گفت: در چند ماه گذشته از سال کاهش ٣ درصدی جانباختگان تصادفات را شاهد بوده ایم.
سخنگوی ناجا همچنین با اشاره به این مطلب که ٧٣ درصد جانباختگان جان خود را در جاده‌ها از دست داده اند گفت: ٨٠ درصد جانباختگان تصادفات شهری را راکبین موتورسیکلت و عابران پیاده تشکیل می‌دهند.
وی همچنین به توقف شماره گذاری خودروهای سنگین و نیمه سنگین دیزلی و موتورهای کاربراتوری از اول مهر اشاره کرد و گفت: توقف شماره‌گذاری در دستور کار پلیس قرار گرفته است.
سخنگوی ناجا تصریح کرد: شرط لازم برای شماره گذاری اخذ استاندارد یورو ۶ و یورو ۴ و نصب فیلتر جاذب آلودگی هوا است.
سردار منتظرالمهدی همچنین درباره خودروهایی که خلافی آنها بیش از یک میلیون باشد نیز گفت: این خودروها توقیف می شوند.
وی همچنین درباره مشمولان غایبی که مشمول پرداخت جریمه غیبت خدمت سربازی که از زمان غیبت آنها ٨ سال می گذرد گفت: این افراد هرچه زودتر جهت ثبت نام و پرداخت جریمه اقدام کنند چرا که ممکن است سال آینده این طرح اجرایی نشود.
سخنگوی ناجا گفت: ٣۶ درصد قتل ها در ۶ ماه گذشته به وسیله سلاح سرد صورت گرفته که بخش عمده آن به دلیل عدم کنترل خشم آنی بوده است.
سردار منتظرالمهدی درباره پزشک تبریزی نیز گفت: در این خصوص کارآگاهان تبریزی اطلاعاتی را به دست آوردند که این اطلاعات در دست مقامات قضایی بود و به ما اجازه اطلاع رسانی نداده بودند.
وی افزود: مقام قضایی پس از مشخص شدن موضوع خودشان اطلاع رسانی کردند./فارس