افتتاح بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور در منطقه آزاد ارس
افتتاح بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور در منطقه آزاد ارس

مرحله نخست بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور به مساحت ۱۲ هکتار ظهر امروز با حضور وزیر کشور در منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید. عصر تبریز: مرحله نخست بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور به مساحت ۱۲ هکتار ظهر امروز با حضور وزیر کشور در منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید. به گزارش خبرگزاری صدا […]

مرحله نخست بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور به مساحت ۱۲ هکتار ظهر امروز با حضور وزیر کشور در منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید.

عصر تبریز: مرحله نخست بزرگترین مجموعه گلخانه ای کشور به مساحت ۱۲ هکتار ظهر امروز با حضور وزیر کشور در منطقه آزاد ارس به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برای احداث این مجموعه ۵۲ هکتاری، هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه پیش بینی شده و تاکنون ۸۰۰ میلیارد ریال هم برای مرحله نخست آن صرف شده است.
این واحد تولیدی در سال نخست  ۴۰۰ تن محصولات صیفی از جمله خیار و گوجه فرنگی تولید می کند.
سامانه  این مجموعه گلخانه ای از نوع VENLO شیشه­ ای و کشت به صورت هیدروپونیک به همراه سامانه اتوماسیون و کنترل کلیمای هوشمند است و نوع اسکلت، دریچه های تهویه، ناودان های جمع آوری آب باران و آب تغلیظ، ساختمان گلخانه و تاسیسات جانبی، واحدهای سورتینگ و بسته بندی، سامانه های تهویه، گرمایش، آبیاری و تغذیه مبتنی بر فناوری های نوین جهان برای نخستین بار در کشور در منطقه آزاد ارس اجرا می شود.
صادرات انواع گل  صیفی جات گلخانه ای به کشورهای همسایه در آسیای میانه و قفقاز از برنامه های این مجموعه بزرگ تولیدی است.
وزیر کشور امروز همچنین از واحد تولیدکننده محصولات چوبی در منطقه آزاد ارس بازدید کرد.
این کارخانه  دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی است که با سرمایه گذاری ارزی ۲۵ میلیون دلاری سال آینده افتتاح شده برای ۲۲۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.
رحمانی فضلی امروز در نشست اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی در جلفا شرکت می کند.
افتتاح چهارمین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته ربع رشیدی در تبریز ، بازدید از چند واحد تولیدی و بهره برداری از  ساختمان جدید استانداری آذربایجان شرقی از برنامه های سفر یک روزه وزیر کشور به آذربایجان شرقی است.