عملیات احیای دریاچه ارومیه تعطیل شده است!!!
عملیات احیای دریاچه ارومیه تعطیل شده است!!!

دبیر کارگروه و مجری طرح ملی نجات دریاچه ارومیه: عملیات اجرایی احیای این دریاچه به دلیل نبود اعتبار تعطیل شده است و رییس جمهور باید با عاملان این موضوع برخورد و تعیین تکلیف کند. عصر تبریز: عیسی کلانتری که در همایش آگاه سازی عمومی از چالش های آب در حوضه دریاچه ارومیه، در سلماس سخن […]

دبیر کارگروه و مجری طرح ملی نجات دریاچه ارومیه: عملیات اجرایی احیای این دریاچه به دلیل نبود اعتبار تعطیل شده است و رییس جمهور باید با عاملان این موضوع برخورد و تعیین تکلیف کند.

عصر تبریز: عیسی کلانتری که در همایش آگاه سازی عمومی از چالش های آب در حوضه دریاچه ارومیه، در سلماس سخن می گفت، افزود: ۸ ماه از سال می گذرد و سازمان برنامه و بودجه به وظایف خود عمل نکرده و در سال ۹۵ تاکنون اعتباری برای کارهای اجرایی احیای دریاچه ارومیه تخصیص نداده که این موضوع تحقق شعار رییس جمهور مبنی بر احیای دریاچه ارومیه به هر قیمتی را به خطر انداخته است.
وی افزود: احیای دریاچه ارومیه همچون طرح احداث راه آهن نیست که یک روز فعال و یک روز تعطیل شود و نمی توانیم منتظر دکتر نوبخت و وزیر اقتصاد باشیم و ببینیم پول می دهند یا نه ؟
عیسی کلانتری افزود: خوشبختانه نسخه احیای دریاچه ارومیه به خوبی و به همت بیش از ۷۰۰ نفر از دانشگاهیان دلخلی و خارجی نوشته شده است و با اجرای آن در ۲ سال گذشته به اهداف طرح که همانا تثبیت وضعیت دریاچه شور ارومیه بود دست یافته ایم و درست در زمانی که گروههای علمی، دستگاههای اجرایی محلی، سازمانهای مردم نهاد، بسیج و نیروهای مردمی پای کار آمده اند، مسولان ستادی دولت می گویند توان درآمدی دولت پرداخت حقوق کارکنان دولت را کفاف نمی دهد و تخصیص اعتبارات احیای دریاچه ارومیه متوقف شده است.
وی افزود: اگر ۱۰ سال پیش دریاچه ارومیه را احیا می کردیم، ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه داشت و امروز ۲۵ هزار میلیارد تومان هزینه برای احیای آن لازم است./خبرگزاری صدا و سیمای آذربایجان غربی