در اربعین حسینی( ع ) با نوای یاحسین در شبکه سهند همنوا شوید/ ویژه برنامه های شبکه سهند برای اربعین امسال
در اربعین حسینی( ع ) با نوای یاحسین در شبکه سهند همنوا شوید/ ویژه برنامه های شبکه سهند برای اربعین امسال

شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در اربعین امسال چندین ویژه برنامه برای مخاطبان تلویزیونی شبکه سهند تولید و آماده پخش می کند. عصر تبریز:شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در اربعین امسال چندین ویژه برنامه برای مخاطبان تلویزیونی شبکه سهند تولید و آماده پخش می کند. به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز […]

شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در اربعین امسال چندین ویژه برنامه برای مخاطبان تلویزیونی شبکه سهند تولید و آماده پخش می کند.

عصر تبریز:شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی در اربعین امسال چندین ویژه برنامه برای مخاطبان تلویزیونی شبکه سهند تولید و آماده پخش می کند.
به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، ویژه برنامه ” مسافر اربعین ” در ۶ قسمت به تهیه کنندگی ایوب باغبان میهمان مخاطبان شبکه سهند می شود. در این ویژه برنامه گفتگو محور با حضور حجت الاسلام برگی ابعاد مختلف واقعه کربلا بالاخص اربعین حضرت امام حسین( ع) و سایر شهدای کربلا، فلسفه بزرگداشت اربعین، زیارت آن امام در روز اربعین، وضعیت بازماندگان کاروان کربلا در مدت ۱۵ دقیقه بررسی می شود.
در این ویژه برنامه مرتضی مقدس کارگردان، محمد عظیمی مجری، علیرضا حسین پور و بابک نوروزی تصویربرداران و سیفی مدیرتولید برنامه است.
سری جدید ویژه برنامه ” بیر ایچیم عشق ” در ۲ قسمت به تهیه کنندگی سعید رضانژاد از  گروه معارف و مناسبت های شبکه سهند عنوان برنامه ای است که در این ایام تولید و پخش می شود.
حضور کارشناسان مذهبی، پخش عزاداری تکیه ها و حسینه ها و سخنرانی در مسجد حاج صفرعلی از آیتم های اصلی این برنامه می باشد. قربانعلی طاهرفر و فرزاد قهاری کارگردان، علیرضا محمودی مدیر تولید، حسین نظری دستیار تهیه، کمال پورفرج و یعقوب فعال تصویربرداران، فرزاد قهاری تدوین، بهروز صابری دستیار تصویر، یوسف منیری فر راوی ، یوسف زادصادق انتخاب شعر و سید کمال الدین افصحی نریشن برنامه را بر عهده دارند.  همچنین برنامه سحرلر در روز اربعین با پخش زنده اجتماع بزرگ عزاداران و سوگواران در میدان ساعت تبریز بینندگان سیمای سهند را از حظ وافر و برکت مجلس عزای سومین گوهر تابناک آسمان ولایت برخوردار خواهد کرد.
شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی از روز دوشنبه ۲۴ آبان ماه با استقرار دو اکیپ از همکاران این شبکه در مرزهای مهران و شلمچه بیننده های شبکه سهند را هرچه بیشتر در حال و هوای زائران و شرکت کنندگان در مراسم اربعین امام حسین(ع)  قرار می دهد. در این ارتباط ها با توجه به حرکت میلیونی زائران امام حسین (ع) سعی می شود با استفاده از گزارشهای مستند و کارشناسی و ارتباط با کربلای معلی و موکب های اعزامی از استان، به تبیین فرهنگ پیاده روی در ایام اربعین  پرداخته شود و این ظرفیت معنوی عظیم تبیین شود.
روح الله دهقان نژاد با تصویربرداری مجتبی نکو و مجید حسن زاده با تصویربرداری بابک نوروزی و عباس پورفتحی بینندگان را به مرزهای مهران و شلمچه، دروازه های دیدار با امام عاشقان، می برند. انعکاس  برنامه ها ی مختلف و عزاداری های سطح شهر  و شهرستان های  استان، پخش نغمات آیینی و نوحه خوانی،  پخش کلیپ، تبیین فرهنگ پیاده روی در ایام اربعین حسینی(ع)، ارتباط با کربلای معلی و مراکز استان ها  و شبکه های سراسری،  بررسی موضوع اربعین و جایگاه آن در زنده نگه داشتن یاد و خاطره حماسه حسینی و شهدای کربلا، پرداخت به جنبه های ادبی و فضایل معنوی حماسه عاشورا، با حضور کارشناسان مذهبی، جایگاه زیارت اربعین در معارف شیعی ، اهمیت، ابعاد و اثرات پیاده روی اربعین  به ویژه با توجه به شرایط روز  و… از جمله مواردی است که در برنامه های مختلف به آن پرداخت می شود. ضمن اینکه سایر برنامه های شبکه نیز  به این مناسبت خواهند پرداخت.