تشییع پیکر استاد حمزه زاده سردبیر اسبق خبر صدا و سیما در تبریز
تشییع پیکر استاد حمزه زاده سردبیر اسبق خبر صدا و سیما در تبریز

پیکر استاد عزیز حمزه زاده از فعالان برجسته عرصه خبر و سردبیر اسبق خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی امروز تشییع شد. عصر تبریز: پیکر استاد عزیز حمزه زاده از فعالان برجسته عرصه خبر و سردبیر اسبق خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی امروز تشییع شد. جمعی از فعالان رسانه ای، مدیران ارشد […]

پیکر استاد عزیز حمزه زاده از فعالان برجسته عرصه خبر و سردبیر اسبق خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی امروز تشییع شد.

عصر تبریز: پیکر استاد عزیز حمزه زاده از فعالان برجسته عرصه خبر و سردبیر اسبق خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی امروز تشییع شد.
جمعی از فعالان رسانه ای، مدیران ارشد و همکاران آن مرحوم امروز در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی پیکر وی را تشییع کردند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: مرحوم حمزه زاده هم در رشته تخصصی خود و هم در اخلاق استاد تمام عیار بود.
شبستری با اشاره به مقالات پژوهشی و تحقیقی این استاد که حاصل تلاش سالیان متمادی وی بود افزود : استاد حمزه زاده وزنه مهمی در صدا و سیمای استان بود و شاگردان و همکاران وی باید به راه او ادامه دهند چرا که جای خالی آن مرحوم هیچ وقت پر نخواهد شد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم گفت : استاد حمزه زاده چهره ای فرهیخته و بزرگوار بود که علم و عمل و نجابت را توام داشت.
لطیفی افزود: دانش آموختگانی که وی تربیت کرد علاوه بر درس خبرنویسی، درس اخلاق مداری، نجابت، سعه صدر و صداقت را نیز یاد گرفتند.
وی اضافه کرد: حتی در زمان بستری وی در بیمارستان نیز کادر پزشکی تحت تاثیر اخلاق والای انسانی و ادب این استاد قرار گرفتند.مرحوم عزیز حمزه زاده که سابقه بیش از سه دهه فعالیت خبری و روزنامه نگاری را در رادیوـ تلویزیون و مطبوعات آذربایجان شرقی در کارنامه خود داشت، از چند ماه قبل در بستر بیماری بود و دیروز در سالروز شهادت امام رضا (ع) از این دنیای فانی پرکشید. حمزه زاده در طول سال های فعالیت روزنامه نگاری خود، منشا خدمات ارزشمندی در این حوزه حساس بود که روزنامه نگاری جنگ و جبهه از درخشان ترین آنها محسوب می شود.عزیز حمزه زاده متولد ۱۳۳۲ نقده، متاهل و صاحب دو پسر بود.وی سال ۱۳۵۴ وارد سازمان صدا و سیما شد و چندی بعد برای ادامه تحصیل در رشته متالوژی عازم فرانسه شد و  سال ۱۳۵۹ با آغاز جنگ تحمیلی به ایران بازگشت و به مدت ۳۷ ماه از  مناطق  عملیاتی سردشت، حاج عمران و غرب کشور خبر و گزارش تهیه کرد.
وی در سال ۱۳۶۲به تبریز منقل شد و در واحد خبر صدا و سیمای مرکز تبریز به عنوان دبیر خبر و بعد از مدتی به عنوان سردبیر فعالیت کرد و از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ سرپرستی واحد خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی را بر عهده گرفت .وی در این سال ها مدیریت تهیه و تولید تاریخ شفاهی آذربایجان را در ۷۰ قسمت به مدت  ۱۴ هزار دقیقه عهده دار شد که سندی ازشمند از وقایع پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می شود.مرحوم حمزه زاده در این مدت همچنین ۲۷ قسمت فیلم مستند میراث گذشتگان آذربایجان شرقی را تهیه و تولید کرد و سال ۱۳۷۹ به افتخار بازنشستگی نایل آمد.تدریس در کلاس های آموزش باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیما، روزنامه نگاری و تحقیق و بررسی درباره پیشینه مطبوعات آذربایجان شرقی از جمله فعالیت های شاخص استاد حمزه زاده در دوره پس از بازنشستگی بود. پیکر آن مرحوم برای خاکسپاری به مهاباد منتقل شد.