نوع جدید کلاهبرداری مالی؛ تاریخ تولد شما چه سالی است!
نوع جدید کلاهبرداری مالی؛ تاریخ تولد شما چه سالی است!

برخی از کلاهبرداری‌های مالی با به دست آوردن شماره حساب و تاریخ تولد اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند. عصر تبریز:رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: برخی از کلاهبرداری‌های مالی با به دست آوردن شماره حساب و تاریخ تولد اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند. محسن محمودی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: […]

برخی از کلاهبرداری‌های مالی با به دست آوردن شماره حساب و تاریخ تولد اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند.

عصر تبریز:رئیس پلیس فتا استان آذربایجان‌شرقی گفت: برخی از کلاهبرداری‌های مالی با به دست آوردن شماره حساب و تاریخ تولد اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند.
محسن محمودی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با وجود آموزش‌های ارائه شده به شهروندان از طریق سازمانها و نهادهایی همچون صدا و سیما ، نیروی انتظامی و … مبنی بر اینکه در انتخاب رمز کارت‌های اعتباری و رمزهای اینترنتی خود دقت و تلاش نمایند و این رمز ها نباید از اعداد مشخصی مانند تاریخ تولد خود یا خانواده ، ۴ رقم یا ۵ رقم آخر شماره تلفن همراه یا تلفن منزل و …. باشد چرا که توسط افراد سودجو قابلیت بهره برداری و استفاده است.
این مقام انتظامی افزود:باید در انتخاب رمز اول کارت بانکی و رمز دوم خرید اینترنتی ترکیبی از اعداد و برای رمز اینترنت بانک ترکیبی از اعداد ، علائم ، نشانه ها و … استفاده گردد تا امکان شناسایی و حدس زدن آنها برای دیگران و افراد سودجو غیر قابل تشخیص باشد.
وی در ادامه تصریح کرد: در روش جدیدی از کلاهبرداری‌ها افراد کلاهبردار با تماس تلفنی یا پیامکی یا از طریق شبکه های اجتماعی با بیان اینکه شما در مسابقه و یا قرعه کشی فلان سازمان برنده جایزه شده اید اقدام به اخذ شماره حساب و تاریخ تولد افراد اعم از خود، فرزندان و همسرشان می نمایند چرا که احتمال دارد رمز عابربانک آنها تاریخ تولدهای اخذ شده باشد و با توجه به اینکه درصدی از افراد از رمزهای غیر امن بویژه تاریخ تولد استفاده می کنند و کلاهبرداران نیز با تولید کارت و سوء استفاده از رمزهای موجود اقدام به خالی کردن حساب افراد می کنند که با اندکی دقت نظر در انتخاب رمزها میتوانیم از بروز چنین کلاهبرداری‌هایی ممانعت نماییم.
رئیس پلیس فتا آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مجدداً به شهروندان  تاکید می نمائیم حتماً در انتخاب رمزهای عابر بانک، رمزهای اینترنتی و …. خود حتماً از اعداد ، علائم و نشانه ها و یا رمزهای غیر قابل حدس زدن ، استفاده نمایند تا از طریق کلاهبرداران مورد سوء استفاده  قرار نگیرد.
وی  گفت: در صورت هر گونه سوال در این خصوص و موارد مشابه شهروندان عزیز می توانند با شماره تلفنهای ۱۹۷ و ۱۱۰ یا دایره ی ارتباطات پلیس فتا استان به شماره ۲۱۸۸۷۵۶ تماس حاصل و سوالات خود را مطرح و پاسخهای لازم را دریافت نمایند. همچنین عزیزان می توانند با مراجعه به سایت www.cyberpolice.ir اطلاعات جدیدی را در خصوص جرائم سایبری دریافت کنند.