عصر تبریز: سارا نخعی گرافیست و طراح تبریزی در گفتگو با عصر تبریز با اشاره به برگزاری نمایشگاه ۱۰۰ پوستر با موضوع همزیستی مسالمت آمیز در تبریز گفت: جشنواره پوستر فور تومارو امسال با محوریت همزیستی مسالمت آمیز، همزمان با ۲۰ شهر دنیا در تبریز نیز آغاز به کار کرد. وی گفت: در این رقابت […]

عصر تبریز: سارا نخعی گرافیست و طراح تبریزی در گفتگو با عصر تبریز با اشاره به برگزاری نمایشگاه ۱۰۰ پوستر با موضوع همزیستی مسالمت آمیز در تبریز گفت: جشنواره پوستر فور تومارو امسال با محوریت همزیستی مسالمت آمیز، همزمان با ۲۰ شهر دنیا در تبریز نیز آغاز به کار کرد.

وی گفت: در این رقابت حدود ۵۳۰۰ اثر از طراحان اقصا نقاط جهان شرکت داشتند که تعداد ۴۰۰ اثر به عنوان لیست اولیه و ۱۰۰ اثر به عنوان پوسترهای تاپ جشنواره برای برگزاری نمایشگاه در نقاط مختلف جهان انتخاب شدند.
طراح تبریزی افزود: داوری این رویداد بزرگ هنری در بخش ابتدایی به صورت آنلاین و در مرحله نهایی به صورت حضوری انجام شد، که هنرمندان بزرگی از جمله نوما بار و نیکولاس تروکسلر را میتوان از چهره های شاخص داوری این دوره نام برد.
گرافیست تبریزی خاطرنشان ساخت: در بین صد اثر برتر نام چند ایرانی نیز به چشم می خورد، فر هنگسرای کیاوش با همکاری داریوش اللهیاری و یاشار مشیرفر به عنوان پرزنتر و هماهنگ کننده و رابط مستقیم با دبیرخانه جشنواره در پاریس، برای دومین سال پیاپی این آثار را دراین مکان به نمایش درآوردند.
نخعی تصریح کرد: این پوسترها عموما برای مخاطب عام و عموم مردم طراحی شده اند و دلیل مناسبی برای حضور تمام اقشار در نمایشگاه و بازدید آنها از این آثار می باشد.
وی مهمترین اهداف اصلی فرهنگسرای هنری کیاوش را توسعه و ارتقای دانش هنرهای تجسمی و اثر آن بر فرهنگ و مردم، فراهم ساختن زمینه رسیدن به هنر تجسمی متعالی، فراهم ساختن زمینه‌های همکاری و مشارکت در فعالیت‌های هنری اصلی گالری برای هنرمندان و نمایندگی هنری بین ایران و دیگر کشورها، اطمینان از انجام تمام فعالیت‌های هنری در چارچوب قوانین و مقررات کشور مربوطه، کشف استعدادها و ارائه آثار هنرمندان و تلاش در راستای رونق هنر و بیان هنری آزاد و خلاقانه، معرفی و عرضه دستاوردهای هنرهای تجسمی داخل و خارج از کشور به علاقمنذان در راستای حمایت از هنرمندان و بازگشایی دریچه ای نو به فعالیت مجریان هنری برشمرد.
نخعی در پایان گفت: این نمایشگاه در چهارراه منصور،کوچه سیدزاده، پلاک ۱۳، از ۱۸ الی ۲۵ آذر از ساعت ۱۶الی ۲۰ برگزار می شود.