برگزاری نمایشگاه ۱۰۰ پوستر مفهومی با موضوع همزیستی مسالمت آمیز همزمان با ۲۰ شهر دنیا در تبریز
برگزاری نمایشگاه ۱۰۰ پوستر مفهومی با موضوع همزیستی مسالمت آمیز همزمان با ۲۰ شهر دنیا در تبریز

عصر تبریز: سارا نخعی گرافیست و طراح تبریزی در گفتگو با عصر تبریز با اشاره به برگزاری نمایشگاه ۱۰۰ پوستر با موضوع همزیستی مسالمت آمیز در تبریز گفت: جشنواره پوستر فور تومارو امسال با محوریت همزیستی مسالمت آمیز، همزمان با ۲۰ شهر دنیا در تبریز نیز آغاز به کار کرد. وی گفت: در این رقابت […]

عصر تبریز: سارا نخعی گرافیست و طراح تبریزی در گفتگو با عصر تبریز با اشاره به برگزاری نمایشگاه ۱۰۰ پوستر با موضوع همزیستی مسالمت آمیز در تبریز گفت: جشنواره پوستر فور تومارو امسال با محوریت همزیستی مسالمت آمیز، همزمان با ۲۰ شهر دنیا در تبریز نیز آغاز به کار کرد.

وی گفت: در این رقابت حدود ۵۳۰۰ اثر از طراحان اقصا نقاط جهان شرکت داشتند که تعداد ۴۰۰ اثر به عنوان لیست اولیه و ۱۰۰ اثر به عنوان پوسترهای تاپ جشنواره برای برگزاری نمایشگاه در نقاط مختلف جهان انتخاب شدند.
طراح تبریزی افزود: داوری این رویداد بزرگ هنری در بخش ابتدایی به صورت آنلاین و در مرحله نهایی به صورت حضوری انجام شد، که هنرمندان بزرگی از جمله نوما بار و نیکولاس تروکسلر را میتوان از چهره های شاخص داوری این دوره نام برد.
گرافیست تبریزی خاطرنشان ساخت: در بین صد اثر برتر نام چند ایرانی نیز به چشم می خورد، فر هنگسرای کیاوش با همکاری داریوش اللهیاری و یاشار مشیرفر به عنوان پرزنتر و هماهنگ کننده و رابط مستقیم با دبیرخانه جشنواره در پاریس، برای دومین سال پیاپی این آثار را دراین مکان به نمایش درآوردند.
نخعی تصریح کرد: این پوسترها عموما برای مخاطب عام و عموم مردم طراحی شده اند و دلیل مناسبی برای حضور تمام اقشار در نمایشگاه و بازدید آنها از این آثار می باشد.
وی مهمترین اهداف اصلی فرهنگسرای هنری کیاوش را توسعه و ارتقای دانش هنرهای تجسمی و اثر آن بر فرهنگ و مردم، فراهم ساختن زمینه رسیدن به هنر تجسمی متعالی، فراهم ساختن زمینه‌های همکاری و مشارکت در فعالیت‌های هنری اصلی گالری برای هنرمندان و نمایندگی هنری بین ایران و دیگر کشورها، اطمینان از انجام تمام فعالیت‌های هنری در چارچوب قوانین و مقررات کشور مربوطه، کشف استعدادها و ارائه آثار هنرمندان و تلاش در راستای رونق هنر و بیان هنری آزاد و خلاقانه، معرفی و عرضه دستاوردهای هنرهای تجسمی داخل و خارج از کشور به علاقمنذان در راستای حمایت از هنرمندان و بازگشایی دریچه ای نو به فعالیت مجریان هنری برشمرد.
نخعی در پایان گفت: این نمایشگاه در چهارراه منصور،کوچه سیدزاده، پلاک ۱۳، از ۱۸ الی ۲۵ آذر از ساعت ۱۶الی ۲۰ برگزار می شود.