تلفنگرام‌های حادثه قطار در سمنان ساختگی است/تمامی اسناد جعلی امشب منتشر می‌شود
تلفنگرام‌های حادثه قطار در سمنان ساختگی است/تمامی اسناد جعلی امشب منتشر می‌شود

نماینده رشت گفت: تمامی اسناد مربوط به جعل مدارک توسط وزارت راه و شهرسازی در حادثه قطار امشب منتشر خواهد شد. به گزارش عصرتبریز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برخی سندسازی‌ها برای حادثه قطار سمنان […]

نماینده رشت گفت: تمامی اسناد مربوط به جعل مدارک توسط وزارت راه و شهرسازی در حادثه قطار امشب منتشر خواهد شد.

به گزارش عصرتبریز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برخی سندسازی‌ها برای حادثه قطار سمنان توسط وزارت راه گفت: دو تلفنگرامی که اعلام بعد از حادثه آتش سوزی اعلام شده ساختگی و جعلی بوده است.

وی با اشاره به اینکه چند عامل در بروز عمق فاجعه تاثیرگذار بوده است، افزود: پوتک‌های آهنی که باید در قطار وجود داشته باشد تا در مواقع ضروری بتوان شیشه‌های قطار را در زمان حادثه شکست، وجود نداشته به طوری که مسافران بعد از بروز حادثه، با زدن نردبان اقدام به شکستن شیشه‌ها کردند که نردبان ها خود شکستند و شیشه ها را نشکستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: دو تلفنگرامی که اعلام شد در پیش از حادثه اطلاع‌رسانی کرده بودند، تماما دروغ بود چرا که هیچ اطلاعی درباره خرابی قطارها داده نشده بود و تلفنگرام‌ها تماما ساختگی بود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی خاطرنشان کرد: تمامی این مسائل با مستندات وجود دارد و در مجلس در حال بررسی است.

وی ادامه داد: اینکه آقای رئیس مجلس اعلام می‌کند استیضاح به صلاح نیست، ما نیز در این شرایط عزل وزیر راه را به صلاح نمی‌دانیم اما بر اساس چه شرایطی؟ آیا ارائه چک سفید به وزرای دولت که شما در پایان کار چهارساله عزل نخواهید شد، وجاهت شرعی و قانونی دارد؟ ما نیز معتقدیم تا جایی می‌توان هر دولتی را کمک و همراهی کرد اما اکنون نباید یک وزیر پاسخگوی جان ۵۰ انسان بی‌گناه باشد؟

نماینده رشت تصریح کرد: بنده معتقدم اکنون در حمایت از دولت افراط می‌شود، ۵۸ درصد قطارها سیستم ATC ندارد و حتی شرکت مهاران مربوط به راه‌آهن باید در این میان پاسخ‌گو باشد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مدارک مربوط به این موضوع امشب منتشر خواهد شد، حتی یک انیمیشن درباره حادثه قطار ساخته شده که در صحن علنی به نمایش می آید.