واکنش باشگاه تراکتورسازی به اتفاقات اخیر؛ مردم آذربایجان هرگز خود را جدای از کشور و ملت ایران ندانسته‌اند/ آذربایجان نماد غیرت ایران است
واکنش باشگاه تراکتورسازی به اتفاقات اخیر؛ مردم آذربایجان هرگز خود را جدای از کشور و ملت ایران ندانسته‌اند/ آذربایجان نماد غیرت ایران است

مردم آذربایجان مردمی مهربان، باصفا، صمیمی، مسلمان، ایران‌دوست، عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند و از شمال تا جنوب ایران را عاشقانه دوست می‌دارند. از آذربایجان و خزر و دریاچه ارومیه تا خلیج‌فارس را وطن و سرای خود می‌دانند. عصر تبریز: مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: مردم آذربایجان مردمی مهربان، باصفا، صمیمی، مسلمان، ایران‌دوست، […]

مردم آذربایجان مردمی مهربان، باصفا، صمیمی، مسلمان، ایران‌دوست، عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند و از شمال تا جنوب ایران را عاشقانه دوست می‌دارند. از آذربایجان و خزر و دریاچه ارومیه تا خلیج‌فارس را وطن و سرای خود می‌دانند.

عصر تبریز: مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: مردم آذربایجان مردمی مهربان، باصفا، صمیمی، مسلمان، ایران‌دوست، عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند و از شمال تا جنوب ایران را عاشقانه دوست می‌دارند.
به گزارش روابط عمومی باشگاه تراکتورسازی تبریز، مصطفی آجورلو مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در ارتباط با حواشی پیش آمده پس از دیدار تراکتورسازی و استقلال پیامی منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«آذربایجان سر ایران است» مقام معظم رهبری
در پی بروز مسائل اخیر ، لازم می‌دانم به برخی نکات اشاره کنم.

۱- مردم آذربایجان باوجود برخی گلایه‌ها از بی‌احترامی اقوام به یکدیگر که هویت و قومیت آنها را هدف می‌گیرد و برخی أوقات نمونه ان در برخی ورزشگاه‌ها مشاهده می‌شود، هرگز خود را جدای از کشور و ملت ایران ندانسته‌اند و همواره به ایرانی بودن و مسلمان بودن خود افتخار کرده‌اند که نوای حیدر حیدر هواداران تراکتور خود نشانه‌ای از این موضوع است و درعین‌حال این توقع را داشته‌اند که به قومیت و زبان آنان احترام گذاشته شود. آنان برای یکپارچگی و عزت و پیشرفت ایران از خون خود هم مضایقه نکردند چنان‌که از باقرخان و ستارخان تا باکری‌ها برای وحدت و پیشرفت ایران از پای ننشسته‌اند و جان خود را نثار ایران کرده‌اند. نباید فراموش کنیم که پیکر پاک فرمانده بزرگ و نماد غیرت اذربایجان مهدی باکری اکنون در خوزستان و خلیج فارس است. پس من تردید ندارم که هرگونه حرف و سخنی که بخواهد خدشه‌ای به یکپارچگی ایران وارد کند، مورد تأیید مردم غیور آذربایجان نیست.

۲- مردم آذربایجان مردمی مهربان، باصفا، صمیمی، مسلمان، ایران‌دوست، عاشق اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند و از شمال تا جنوب ایران را عاشقانه دوست می‌دارند. از آذربایجان و خزر و دریاچه ارومیه تا خلیج‌فارس را وطن و سرای خود می‌دانند . شک نکنید که آذربایجان نماد غیرت ایران است.

۳- ما همگی باهم برادر هستیم، با زبان‌های مختلف، با اقوام مختلف، با گویش‌های مختلف.
همه اقوام به قومیت و ایرانیت خود افتخار می‌کنند‌ و این از ظرافت و دقت ایرانیان است که این دو را با هم و در کنار هم می‌خواهند. باید به این تفاوت‌ها احترام گذاشت. ما ملتی هستیم که باوجود تفاوت‌های خود در مرزی مشترک و زیر یک پرچم به ‌افتخار ایران اسلامی می‌اندیشیم.

۴- از هواداران، کادر فنی و بازیکنان عزیز تراکتورسازی می‌خواهم با تمرکز و جدیت راه قهرمانی را ادامه دهند و در این مسیر لحظه‌ای تردید نکنند که تراکتور می‌تواند امسال دو جام قهرمانی را کسب کند. امروز تراکتور به واسطه حمایت هوادارانش تبدیل به قطب فوتبال ایران شده است. ما این مسیر را به لطف خداوند تا قهرمانی اسیا ادامه می دهیم.