کشف مومیایی تقلبی در مراغه+ تصاویر
کشف مومیایی تقلبی در مراغه+ تصاویر

فرمانده انتظامی مراغه گفت: یک جسد مومیایی تقلبی در مراغه کشف شد. عصر تبریز:فرمانده انتظامی مراغه گفت: یک جسد مومیایی تقلبی در مراغه کشف شد. رضا اصلانی‌فر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جاعلان اشیای تاریخی مومیایی جعلی را با مانکن لباس فروشی و مواد دورریز ماهرانه تزئین و برای فروش داخل صندوقی […]

فرمانده انتظامی مراغه گفت: یک جسد مومیایی تقلبی در مراغه کشف شد.

عصر تبریز:فرمانده انتظامی مراغه گفت: یک جسد مومیایی تقلبی در مراغه کشف شد.
رضا اصلانی‌فر صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: جاعلان اشیای تاریخی مومیایی جعلی را با مانکن لباس فروشی و مواد دورریز ماهرانه تزئین و برای فروش داخل صندوقی جاسازی کرده بودند.

img_20161214_092951-1
وی افزود: جاعلان برای واقعی ترکردن مومیایی، صندوق آن را داخل آغلی گذاشته بودند تا در اثر رطوبت و گردو خاک شکل واقعی به خود گیرد.
اصلانی‌فر گفت: داخل و بدنه خارجی صندوق نیز با اشکال و طرح سربازان دوره اشکانی مربوط به ۲ هزار ۵۰۰ سال پیش تزئین و لوحی به خط میخی بر سینه مومیایی نصب شده است.

img_20161214_092954-1
فرمانده انتظامی مراغه افزود: مومیایی تقلبی براساس گزارش‌های مردمی و با حضور ماموران یگان امداد در خانه ای مخروبه در یکی از روستا های مراغه کشف شده است.
سرهنگ اصلانی‌فر با بیان اینکه اصالت و تقلبی بودن مومیایی جعلی با حضور کارشناسان میراث فرهنگی تایید شده است، افزود: طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی مومیایی کردن اجساد در فرهنگ ایرانیان باستان جایگاهی ندارد و این نوع روش تدفین منحصر به برخی تمدن‌ها از جمله تمدن مصر است.

img_20161214_092958-1

وی افزود : این مومیایی قبل از اینکه به فروش برسد کشف و در این رابطه یک نفر به مقامات قضایی معرفی شده است.
شهرستان مراغه با ۲۶۰  هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان شرقی واقع است.