مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی: تصادفات رانندگی آذربایجان‌شرقی ۵۱۲ کشته و ۱۱ هزار زخمی برجای گذاشت
مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی: تصادفات رانندگی آذربایجان‌شرقی ۵۱۲ کشته و ۱۱ هزار زخمی برجای گذاشت

در هشت ماه امسال در حوادث رانندگی استان ۵۱۲ نفر کشته و ۱۱ هزار و ۴۶۲ نفر مصدوم شدند. عصر تبریز: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در هشت ماه امسال در حوادث رانندگی استان ۵۱۲ نفر کشته و ۱۱ هزار و ۴۶۲ نفر مصدوم شدند. به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار […]

در هشت ماه امسال در حوادث رانندگی استان ۵۱۲ نفر کشته و ۱۱ هزار و ۴۶۲ نفر مصدوم شدند.

عصر تبریز: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: در هشت ماه امسال در حوادث رانندگی استان ۵۱۲ نفر کشته و ۱۱ هزار و ۴۶۲ نفر مصدوم شدند.

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در هشت ماهه اول امسال فوت‌های ناشی از حوادث رانندگی ارجاعی به ادارات پزشکی قانونی استان آذربایجان‌شرقی ۵۱۲ نفر بود که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد ۵۴۰ نفر بوده، کاهش حدود ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان ۴۲۲ نفر مرد و ۹۰ نفر زن بودند.

صمدی‌راد افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۳۶۹ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۱۲۵ نفر در مسیرهای درون شهری و ۱۸ نفر در جاده های خارج از استان یا نا معلوم گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: بیشترین تصادفات منجر به فوت به ترتیب در حوزه شهرهای تبریزبا ۱۳ نفر، اهر با ۸ مورد و شبستر و صوفیان با ۷ مورد رخ داده است.

وی افزود: در آبان ماه سال جاری تعداد ۵۸ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت ۷ نفر کاهش یافته است.

صمدی‌راد اظهار داشت: در هشت ماهه اول سال‌جاری تعداد مصدومین حوادث رانندگی ۱۱ هزار و ۴۶۲ نفر بوده است که از این تعداد ۳ هزار و ۵۲ نفر زن و ۸ هزار و ۴۱۰ نفر مرد بودند. این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومین حوادث ترافیکی ۱۱ هزار و ۳۵۰ نفر گزارش شده بود یک درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در آبان ماه امسال یک هزار و ۲۳۹ نفر در اثر حوادث رانندگی به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود ۱۰درصدافزایش نشان می‌دهد.

صمدی‌راد خاطرنشان کرد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۴ در استان ۷۷۲ نفر بود که از این تعداد ۱۵۳ نفر زن و ۶۱۹ نفر مرد بودند و مصدومان این حوادث نیز درسال گذشته بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۷۴ نفر گزارش شده است.