عصر تبریز:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: ۱۷ پروژه عمرانی با ۷۸۸ میلیارد ریال اعتبار در محدوده های چهارگانه این منطقه در حال اجرا می باشد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ‘ محسن خادم عرب باغی ‘ روز دوشنبه در جریان بازدید از […]

عصر تبریز:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: ۱۷ پروژه عمرانی با ۷۸۸ میلیارد ریال اعتبار در محدوده های چهارگانه این منطقه در حال اجرا می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ‘ محسن خادم عرب باغی ‘ روز دوشنبه در جریان بازدید از پروژه های عمرانی منطقه بر تسریع در روند اجرایی پروژه های عمرانی و زیربنایی این منطقه تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ایجاد و توسعه زیرساخت ها از رویکردهای اصلی مدیریت این منطقه در راستای اهداف تعیین شده است ، اظهار کرد: وجود زیرساخت های قدرتمند در حوزه های مختلف و به ویژه در حوزه راه و صنعت آینده ارس با اقتصاد پایدار را تضمین می کند.

عرب باغی یادآوری کرد: وجود زیرساخت های عظیم تجارت و ترانزیت در منطقه آزاد ارس درکنار موقعیت ویژه جغرافیایی و حمایت های قانونی موجب استقبال سرمایه گذاران خارجی و داخلی از سرمایه گذاری دراین منطقه شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس امروز از پروژه خاکی لوپ میانی جاده دسترسی به سایت توریسم به طول پنج کیلومتر، مدرسه ۱۲ کلاسه در حال احداث در جلفا و مرحله سوم بزرگراه جلفا-مرند بازدید کرد.

بر اساس این گزارش ، عملیات خاکی لوپ میانی جاده دسترسی به سایت گردشگری به طول ۵ کیلومتر با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۳۰ میلیارد ریال اعتبار توسط سازمان منطقه آزاد ارس در حال اجرا می باشد.

همچنین مدرسه ۱۲ کلاسه دکتر شریعتی در جلفا ، با ۲۳ میلیارد ریال اعتبار و ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی و فاز سوم بزرگراه جلفا- مرند با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی توسط این سازمان در حال احداث می باشند.

سازمان منطقه آزاد ارس علاوه بر یک محدوده متصل در جلفا دارای یک محدوده منفصل در مرز ارمنستان (نوردوز) و دو محدوده منفصل در شهرستان خداآفرین می باشد.