لحظه به لحظه با عملیات تروریستی در مجلس و حرم امام خمینی+ تصاویر و فیلم
لحظه به لحظه با عملیات تروریستی در مجلس و حرم امام خمینی+ تصاویر و فیلم

دقایقی پیش عملیات تروریستی در مجلس که از ساعت ۱۰:۳۰ صبح آغاز شده بود، پایان یافت.

در حال حاضر نیروهای امنیتی در حال پاکسازی و چک و خنثی ساختمان پارلمان هستند.

گفتنی است یک تروریست خود را منفجر کرد، ۳ تن دیگر توسط نیروهای یگان ویژه سپاه به هلاکت رسیدند.

لحظه لحظه با حوادث تروریستی تهران+ تصاویر و فیلم

لحظه لحظه با حوادث تروریستی تهران+ تصاویر و فیلم

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با حضور در خبر ساعت ۱۴ شبکه یک سیما در تشریح جزییات تیراندازی امروز مجلس و حرم امام خمینی(ره) گفت: اظهار داشت: هم اکنون جلسه شورای تأمین استان برگزار شده و جلسه شورای امنیت کشور هم تا ساعتی دیگر برگزار می‌شود تا تمام ابعاد قضیه مورد بررسی قرار گیرد.

معاون امنیتی وزارت کشور افزود: گروه‌های تروریستی تکفیری در طول سه سال گذشته تلاش کردند فضای کشور را ناامن کنند، ده‌ها تیم تروریستی در سال‌های اخیر ورود کردند و قصد اقدامات امنیتی داشتند که با اشراف اطلاعاتی که نیروهای اطلاعاتی کشور داشتند این گونه اقدامات خنثی شدند.

وی با بیان اینکه حادثه‌ای که امروز رخ داد دو نقطه بود، گفت: حدود ساعت ۱۰ و ۱۵ دقیقه صبح اتفاق اولیه در حرم مطهر امام خمینی(ره) رخ داد که دو نفر قصد ورود به حرم را داشتند، نیروها متوجه شدند و یکی از افراد قبل از ورود به حرم و در محوطه خود را منفجر کرد و موجب شهادت یک و زخمی شدن دو نفر شد.

ذوالفقاری افزود: نفر بعدی هم در درگیری که نیروهای امنیتی با آنها داشتند به هلاکت رسید و اکنون جنازه دو نفر در اختیار نیروهاست.

معاون امنیتی وزارت کشور با اشاره به حادثه تروریستی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ضاربان با پوشش زنانه از مسیر محل تردد ارباب رجوع یعنی دربی که عمدتا ارباب رجوع با نمایندگان مجلس در ارتباط هستند وارد محوطه مجلس می‌شوند.

وی ادامه داد: از همان‌جا با نیروهای محافظ مجلس مواجه می‌شوند و اقدام به تیراندازی می‌کنند و نفری که در آنجا بوده مورد هدف قرار می‌گیرد.

ذوالفقاری گفت: ‌در همان لحظات اولیه نیروهای سپاه پاسداران که مسئولیت تأمین امنیت مجلس را بر عهده دارند وارد عمل شدند و منطقه اصلی مجلس یعنی صحن و تمام کمیسیون‌ها را تحت کنترل درآوردند.

معاون امنیتی انتظامی مجلس افزود: این گروهک‌ها که وارد مجلس شده بودند ناچارا به سمت دفاتر نمایندگان مجلس می‌روند و از آنجا اقدام به تیراندازی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: تا این لحظه بیش از ۳۰ نفر مصدوم داشتیم که به بیمارستان‌ها انتقال داده شده‌اند، تا این لحظه شهادت دو نفر قطعی شده است.

ذوالفقاری اضافه کرد: طبق گزارش‌ها ۴ نفر وارد از قسمت جنبی مجلس شده‌اند که تاکنون یک نفر از آنها به طور قطعی کشته شده و یک نفر هم اعلام شده که یک نفر خودش را به صورت انتحاری منفجر شده که هنوز قطعا تأیید نشده است.

معاون امنیتی وزیر کشور اضافه کرد: در ادامه کار باید چند کار را انجام می‌دادیم اولا اطراف مجلس کاملا به کنترل درآمد و قسمتی که نمایندگان در صحن مشغول فعالیت بودند کاملا روال عادی کار خود را ادامه دادند و هیچ مشکلی برای آن قسمت پیش نیامد.

وی گفت: سعی شد از تجمع مردم جلوگیری شود زیرا احتمال می‌دادیم افرادی از تیم تروریستی بخواهند اقدامات بعدی را انجام دهند لذا این قسمت‌ها مورد مراقبت قرار گرفت در سراسر کشور بلافاصله اعلام آماده‌باش شد، تمام اماکنی که احتمال داده شد که ممکن است مورد هدف قرار گیرد مورد پوشش قرار گرفتند.

ذوالفقاری تأکید کرد: در ادامه کار احساس کردیم نیروی یگان ویژه انتظامی هم وارد صحنه شود لذا با هماهنگی که با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد نیروهای نوپا هم از حدود یک ساعت و ده دقیقه قبل وارد صحن شدند و اکنون تروریست‌ها کاملا در محاصره هستند و ان شاءالله تا لحظات و ساعات آینده این حادثه خاتمه پیدا کند.

تصویر ۴ تروریست به هلاکت رسیده

تصویر ۴ تروریست به هلاکت رسیده

روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر منتشر شده مبنی بر عدم استفاده از وسایل نقلیه عمومی و مترو به نقل از این وزارتخانه را نادرست خواند و تاکید کرد: تمام اطلاعیه ها از سایت رسمی واجا منتشر خواهد شد.

در برخی رسانه ها و شبکه های مجازی به نقل از وزارت اطلاعات آمده است که شهروندان از وسایل نقلیه عمومی و مترو استفاده نکنند.

روابط عمومی این وزارتخانه تصریح کرد: تاکنون چنین اطلاعیه ای از سوی این وزارتخانه صادر نشده است و مردم به شایعات توجه نکنند.

تک تیراندازان ناجا

تک تیراندازان ناجا

انصاری رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در خصوص حادثه تروریستی امروز در حرم امام توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: حادثه حرم امام سه مجروح (عوامل انتظامی حرم)، یک شهید (مامور فضای سبز) داشت، ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می کنند.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تصریح کرد: هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می کنند.

وی ادامه داد: در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند.

انصاری اظهار داشت: در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود.

وی افزود: تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی ماموران به هلاکت می رسد و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند، تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند.

سر جدا شده یکی از عوامل تروریستی در حرم امام

سر جدا شده یکی از عوامل تروریستی در حرم امام

جنازه یکی از تروریست ها /حوادث تروریستی تهران

جنازه یکی از تروریست ها /حوادث تروریستی تهران

حوادث تروریستی تهران

حوادث تروریستی تهران

فیلمی که داعش از عملیات تروریستی خود در مجلس منتشر کرده است:

داعش با انتشار فیلمی ۲۴ ثانیه‌ای از داخل یکی از اتاق‌های ساختمان مجلس، می‌گوید عملیات تروریستی‌اش در پارلمان ایران ادامه دارد.

*ترجمه صحبت های مهاجمان در فیلم داعش منسوب به حمله تهران:

– خدایا شکرت
– فکر کردید ما قراره بریم؟
– ما اومدیم به اذن خدا بمانیم

هویت شهید فیلمی که داعش از داخل مجلس منتشر کرد، مشخص شد؛ دو عضو دفتر حاجی دلیگانی به شهادت رسیدند.

یک کارشناس زبان عربی به «انتخاب» گفت: لهجه عربی تروریست های ساختمان مجلس، لهجه مغرب عربی مثل تونس یا لیبی بوده است.

فیلم لحظه انفجار عامل تروریست در حرم امام حمینی(ره):

 

فیلم مشروح شبکه خبر در مورد عملیات تروریستی امروز در تهران:

 

اطلاعیه وزارت کشور درباره وقایع تروریستی روز چهارشنبه تهران

در پی بروز ۲ واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد و نقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد؛
۱- دو تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.
۲- تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت ۱۰:۳۰ امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.
۳- تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران ؛ یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.
۴- در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد ۱۲ نفر از همو طنان شهید و ۴۲ نفر نیز مجروح می شوند.
۵- هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف خواهد رسید.
۶ – به منظور بررسی ابعاد دقیق ۲ واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.
۷ – به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

 

جزئیاتی از نحوه به هلاکت رسیدن تروریست ها در مجلس توسط نیروهای ویژه سپاه

تروریست اول| لحظاتی پس از ورود نیروهای ویژه سپاه به ساختمان مجلس، یک تیم از این نیروها موفق می‌شود به طبقات بالایی ساختمان مجلس نفوذ کرده و یکی از تروریست‌ها را به هلاکت برساند.

تروریست دوم| نیروهای ویژه سپاه به سرعت موفق می‌شوند خود را به طبقات فوقانی رسانده و در یک لحظه غافلگیرانه یکی دیگر از تروریست‌ها را پیش از آنکه جلیقه انتحاری خودش را منفجر کند، به هلاکت برسانند.

تروریست سوم و چهارم| در همین حین، ۲ تروریست دیگر که متوجه حضور نیروهای امنیتی در محل و کشته شدن دیگر عضو گروه می‌شوند، جلیقه انتحاری خود را پیش از رسیدن نیروهای ویژه سپاه منفجر کرده و به هلاکت می‌رسند.

با کشته شدن تمام اعضای تیم تروریستی، نیروهای ویژه سپاه کار پاکسازی ساختمان را آغاز می‌کنند و سردار پاکپور شخصا فرماندهی این عملیات را هم برعهده گرفته و همراه با تیمی از نیروهای ویژه سپاه کار پاکسازی را آغاز می‌کند و پس از پاکسازی کامل ساختمان، طبقات به نیروهای دیگر واگذار می‌شود./ میزان

 

بازتاب حمله تروریستی در تهران در رسانه‌های عربی

حمله تروریستی صبح روز چهارشنبه به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) در تهران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی داشت.

به گزارش ایسنا، سی‌ان‌ان عربی نوشت: تروریست‌ها به تهران نفوذ کردند و مجلس ایران و حرم امام خمینی (ره) را مورد هجوم قرار دادند.

الریاض عربستان نوشت: مسلحان مجلس شورای اسلامی ایران را به تیر بستند و یک نفر خود را در حرم امام خمینی (ره) منفجر کرد.

عکاظ روزنامه سعودی نوشت: هفت کشته در دو حمله به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره).

الغد پرس عراق با منتشر کردن ویدئویی نوشت: هجوم بر مجلس ایران.

العهد لبنان نوشت: انفجارهای تروریستی پایتخت ایران را لرزاند.

اسکای نیوز امارات متحده عربی نوشت: حمله به مجلس ایران/ کشته، زخمی و انفجارهای انتحاری.

القبس کویت نوشت: ۱۲ کشته و ۳۹ زخمی در اثر حمله داعش به مجلس ایران و حرم امام خمینی (ره)