ارسلان فتحی پور مدیر موفق و ساعی صنعت و اقتصاد کشور به عنوان نماینده ایران، موفق به دریافت معتبرترین جایزه مدیریتی اروپا جایزه نوبل مدیریتی شد.

عصر: ارسلان فتحی پور مدیر موفق و ساعی صنعت و اقتصاد کشور به عنوان نماینده ایران، موفق به دریافت معتبرترین جایزه مدیریتی اروپا جایزه نوبل مدیریتی شد.

امروز هفدهم تیرماه در سالن همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جایزه نوبل مدیریت به مدیر موفق ایرانی، دکتر ارسلان فتحی پور تعلق گرفت. اهمیت این جایزه وقتی بیشتر می شود که بدانیم در سال های گذشته مدیران شرکتهای سرشناسی همچون ماکروسافت، اپل، نایک، آدیداس، سامسونگ، سونی به این مهم دست یافته‌اند.

جایزه نوبل که معتبرترین جایزه علمی دنیاست، به یک دانشمند تعلق می گیرد. جایزه نوبل در سال ۱۸۹۵ به وصیت کارخانه دار و شیمیدان سوئدی، آلفرد نوبل که بیشتر او را به دلیل ابداع دینامیت می شناسند پایه گذاری شد. در سال ۱۹۰۱ میلادی نخستین جوایز این بنیاد اهداء شد.

طبق وصیت وی ۵ جایزه بطور سالانه در رشته های فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات و صلح به افرادی تعلق می گیرد که بیشترین خدمت را به بشر کرده باشند.

ششمین جایزه تحت عنوان نوبل اقتصاد برای اولین بار در سال ۱۹۶۸ میلادی توسط بانک مرکزی سوئد پایه گذاری شد. پس از آن سازمان های متعددی در اروپا جوایز مشابهی تعریف نمودند. از آن جمله بنیاد اروپایی توسعه مدیریت که هر ساله جایزه نوبل مدیریت را به رهبران و مدیرانی که توانسته اند نقش موثری را در کسب و کار خود بازی کنند اعطا می نماید.

این جایزه یکی از معتبرترین جوایز مدیریتی در اروپاست و بنا به درخواست نمایندگی بنیاد اروپایی توسعه مدیریت در ایران برای اولین بار بصورت اختصاصی و با حضور نماینده بنیاد اروپایی توسعه مدیریت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما این معتبرترین جایزه مدیریتی اروپا به دکتر ارسلان فتحی پور مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو اهدا گردید.

جایزهٔ مدیریت نوبل بانک مرکزی سوئد به یاد آلفرد نوبل که به جایزهٔ نوبل مدیریت معروف است هر سال به مدیران موفق برجسته اعطا می‌شود./ ایران خبر