عصر: تراکتورسازی امسال با داشتن جوان‌های خود امید زیادی به موفقیت در فصل پیش روی دارد و می‌تواند با تمامی کمبودها شگفتی‌ساز فصل جدید باشد. تراکتورسازی از بدو ورود به لیگ برتر فوتبال کشور از اولین تیم‌های شهرستانی بود که در تمامی دیدارهای خانگی هوادارانش سکوها را پر می‌کردند. هواداران پرشور تراکتورسازی تیم خود را […]

عصر: تراکتورسازی امسال با داشتن جوان‌های خود امید زیادی به موفقیت در فصل پیش روی دارد و می‌تواند با تمامی کمبودها شگفتی‌ساز فصل جدید باشد.

تراکتورسازی از بدو ورود به لیگ برتر فوتبال کشور از اولین تیم‌های شهرستانی بود که در تمامی دیدارهای خانگی هوادارانش سکوها را پر می‌کردند.

هواداران پرشور تراکتورسازی تیم خود را نه‌تنها در دیدارهای خانگی سربلند می‌کردند بلکه در اکثر دیدارهای غیر خانگی از شمال تا جنوبی‌ترین ورزشگاه کشور اجازه نمی‌دادند تیمشان احساس غریبی بکند تا جایی که در برخی ورزشگاه‌ها تعداد هواداران تراکتورسازی از تعداد هواداران تیم میهمان هم زیادتر می‌شد.

نمود این قضیه زمانی به چشم آمد که در دیدارهای تیم‌های پایتخت هواداران تراکتورسازی مسئولین و هواداران تیم‌های پایتخت را دچار چالش بزرگ می‌کرد، چراکه هواداران تراکتورسازی نه‌تنها بیشتر از ۱۰ درصد ورزشگاه آزادی بلکه بیشتر از ۳۰ درصد ورزشگاه آزادی را به خود اختصاص دادند.

اما چند سالی است که دستان پشت پرده فوتبال این شور و حال همیشگی را از هواداران خونگرم تراکتورسازی گرفته و به‌نوعی قهر هواداران از سکوها اتفاق افتاده است.
فصل گذشته که تراکتورسازی پر از ستاره‌های نام‌آشنای فوتبال ایران بود به علت بی‌تدبیری مسئولین بیشتر بازی‌های خود را در زمین تمرین اختصاصی برگزار کرد و زمانی ورزشگاه یادگار امام را تحویل دادند که این تیم پرستاره به خاطر مشکلات ایجادشده از فصل نقل و انتقالات محروم مانده و دچار بحران شده بودند.

البته در کاهش تعداد تماشاگران تراکتورسازی بحث کیفیت فنی این تیم نیز مطرح بود. هواداران تراکتور معتقد بودند این تیم باوجود داشتن بازیکنان بزرگ هیچ‌گاه نتوانست آن‌طور که بایدوشاید در زمین مسابقات ازنظر فنی عملکرد قابل قبولی به نمایش بگذارد و بیشتر به دنبال کسب نتیجه بود.

امسال با حضور یحیی گل محمدی بازیکنان جوان و جویای نام جای بازیکنان باتجربه را گرفته‌اند و بازیکنانی چون مهدی کیانی، محمد ابراهیمی، محمد ایران پوریان و نوری مسئولیت سنگینی را بر دوش می‌کشند.

بازی اول سال قبل تراکتورسازی در زمین اختصاصی خود مقابل استقلال خوزستان بود که با حضور ستاره‌های وقت جز تساوی چیزی حاصل نشد، امسال نیز دوباره هفته اول و گام اول تراکتورسازی با همین استقلال خوزستان بود که اگر موقعیت‌های گل را به نحو احسنت استفاده می‌کردند بدون شک پیروزی در گام اول حاصل کار تراکتوری‌ها می‌شد.
بازی اول تراکتورسازی با جوانان خود هرچند ازنظر نتیجه راضی‌کننده نبود اما عملکرد جوانان این تیم راضی‌کننده بود و امید را دل‌ها زنده کرد به‌طوری‌که هواداران تراکتورسازی نه‌تنها از باخت تیمشان ناراحت نبودند بلکه در فضای مجازی رضایت خود را نحوه عملکرد تیم خود نشان دادند که این موضوع نشانگر فهم فوتبالی هواداران این تیم است.
تراکتورسازی امسال جای پیشرفت زیادی دارد و درصورتی‌که از این تیم با مهره‌های جوانش حمایت شود می‌تواند شگفتی‌ساز فصل جدید باشد و درحالی‌که هیچ‌کس انتظار درخشش از این تیم ندارد به‌مرورزمان خود را به جمع مدعیان اضافه کند.

حضور هواداران بی‌شک فشار سنگین مسابقات را از دوش تراکتوری‌ها برمی‌دارد و امیدواریم هواداران تراکتور مثل سالیان قبل بازهم هر هفته جز “ترین” های لیگ باشد چراکه این حمایت می‌تواند توان را به ساق پای سرخ پوشان هدیه دهد تا آن‌ها باانرژی بیشتری در میادین ورزشی حاضر شوند.

گزارش: شهریار عزیزی/ نصر