محمد رنگساز خبرنگار شبکه سهند نیز در این گرامیداشت اظهار داشت:: مسئولان ادارات احساس نکنند که خبرنگاران روابط عمومی ادرات هستند، بلکه خبرنگاران وکیل مردم و رکن چهارم دموکراسی هستند در حالی که برخی انتظار دارند که خبرنگاران مشکلات جامعه را پوشش ندهند.

عصر: شهردار آذرشهر در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان گفت: متاسفانه برخی مدیران دنبال خبرنگار مجیزه گو و مدیحه گو هستند و کمترین انتقاد رسانه ای را نمی توانند تحمل کنند.
عباسی خاطرنشان کرد: شهرداری آذرشهر آمادگی دارد در راستای اهداف مدیریت شهری و اعتلای شهر و فرهنگ شهروندان جلسات مسمتمر و هم اندیشی با اهالی رسانه داشته باشد.
رییس اداره ارشاد آذرشهر هم تشکیل حوزه خبری را لازم دانسته و حل برخی مشکلات اصحاب رسانه را به نبود این حوزه ارتباط داد.
مهرداد ولی پور تصریح کرد: بر اساس یک شاخص خبرنگاری باید بیمه شود که در این شاخص حداقل امتیاز ۸۵ از ۱۰۰ را بگیرد.
وی در حالی که میخواست درباره جناح بندی ها و گرایش های سیاسی خبرنگاران و لزوم مشخص نمودن نوع وابستگی توضیحاتی را ارائه کند با اعتراض سریع اکثر خبرنگاران حاضر در جمع مواجه شد که گفتند خبرنگاری در هیچ جناحی محدود نمی شود و خبرنگار کاملا بی طرف است.
صفرعلیزاده خبرنگار پیشکسوت شهرستان نیز سخنانی با اشاره به اینکه خبرنگار باید در بطن جامعه باشد اظهار داشت:خبرنگار باید مشکلات و مطالبات مردم را منعکس نماید.
کاظم برنجی مدیر مسئول هفته نامه تریبون آذربایجان نیز در این مراسم ضمن انتقاد از نبود امنیت شغلی اذعان داشت: حمایت های مالی مسئولان از اصحاب و فعالان رسانه و مطبوعات در شهرهای کوچک که بنابه شرایط آن هیچ گونه منبع درآمدی برای آنان متصور نیست می تواند راهگشای خیلی از مشکلات شهرستان باشد.
مهدی دهقانی از فعالان رسانه ای استان و شهرستان نیز نبود بیمه خبرنگاران و انجمن صنفی خبرنگاران شهرستان را مشکل اساسی این قشر فرهیخته عنوان کرد و افزود: تشکیل نشست های مطبوعاتی ادارات و سازمان ها و برگزاری دوره های خبرنگاری برای سایر افراد علاقه مند به این حرفه و دوره توجیهی برای مسئولان و روابط عمومی ادارات میتواند ظرفیت رسانه ای شهرستان را در جهت توسعه متوازن مستعدتر و بهتر کند.
وی تصریح کرد: با توجه به کثرت تعداد خبرنگاران شهرستان و داشتن افتخاراتی چون محمد رنگساز لزوم نامگذاری خیابانی به نام خبرنگار در آذرشهر احساس میشود.
قادر دهقانی از دیگر خبرنگاران آذرشهر که سابقه چندین مورد سردبیری خبرگزاری ها و نشریه های معتبر استان را در کارنامه دارد طی سخنانی کوتاه گفت: جنگ امروز دنیا جنگ مطبوعات و رسانه هاست و امروز باید روی رسانه ها سرمایه گذاری کرد تا بازنده جنگ نبود.
محمد رنگساز خبرنگار شبکه سهند نیز در این گرامیداشت اظهار داشت: مسئولان ادارات احساس نکنند که خبرنگاران روابط عمومی ادرات هستند ، بلکه خبرنگاران وکیل مردم و رکن چهارم دموکراسی هستند در حالی که برخی انتظار دارند که خبرنگاران مشکلات جامعه را پوشش ندهند.
رنگساز در پایان یادآور شد: خبرنگاران شهرستان آذرشهر جزو مظلوم ترین فعالان رسانه ای در سطح کشور و آذربایجان هستند ، چرا که بخاطر موارد جزئی و انعکاس مشکلات مردمی باید مورد بازخواست قرار گیرند بخاطر منافع مردم و منافع نظام نباید درقبال بی مهری ها کوتاه امد و باید با قوت و صلابت فعالیت رسانه ای خبرنگاران دنبال شود.
احمد باباپور سردبیر هفته نامه تریبون آذربایجان نیز در این مراسم گفت: خبرنگار که در بدون هیچ چشم داشتی در راستای استیفای رسالت رسانه ای وانعکاس مطالبات و حقوق مردم فعالیت میکند ، متاسفانه مورد هجمه و برخوردهای قهری و چکشی و بعضاً غیر منطقی مواجه می شوند خبرنگار را بخاطر انعکاس مشکلات مردم وی را به سمت مسیر های حراستی و امنیتی و بعضا قضایی هدایت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان آذرشهر از ظرفیت رسانه ای بالایی برخوردار است و باید از این پتانسیل مهم برای توسعه و پیشرفت روز افزون باید استفاده نمود که متاسفانه این ظرفیت رسانه ای مورد غفلت و بی توجهی قرار می گیرد.
باباپور دستیابی به شاخصهای توسعه و جبران مافات و عقب ماندگی های شهرستان را، هم افزایی وحاکم شدن روحیه همدلی و تعامل با رسانه ها ذکر کرد و یادآور شد: مسئولان برای توسعه و پیشرفت شهرستانی باید تعامل با رسانه ها را در فضایی صمیمی و همدلی سرلوحه خویش قرار دهند و عدم استفاده از ظرفیت رسانه ها نشان از ضعف و سوء مدیریت میباشد.
مرتضی آقاجان زاده مدیر سایت خبری توفارقان نیز در این گردهمایی با انتقاد از اعمال فشار به رسانه گلایه کرد و عنوان کرد: خبرنگار راوی اظهارات یک مسئول است و انتشار آن تبعات منفی را برای خبرنگار ترسیم میکند در صورتی که مسئول در حین سخنرانی باید دقت بیشتری نماید تا اظهاراتش موجب تنش و پیامد منفی در منطقه نشود.
وی اظهار کرد: برگزاری کلاس توجیهی برای مسئولان برگزار شود تا در قبال انتقادات خبرنگاران موضع منطقی اتخاذ نمایند.
آقجان زاده خاطر نشان ساخت: انتقاد رسانه ها بر اساس واقعیات و از حیث دلسوزی و به منظور اصلاح امور و بدون از گرایشات حزبی و سیاسی است.

گفتنی است این مراسم به همت شهرداری آذرشهر و اداره فرهنگ و ارشاد آذرشهر تدارک دیده شده بود و هیچ ارگان و مسئول دیگری حتی حضور فیزیکی نداشت!
به راستی در این شهرستان چه میگذرد که همه خبرنگارانش دلشان به درد آمده و کسی به فریاد رسشان نمیرسد!