معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در بازدید از مرکز مهر دادگاه خانواده تبریز ویژه ملاقات فرزند، عملکرد مرکز مهر خانواده تبریز در 6 ماهه اول فعالیت خود را مثبت ارزیابی کرد.

عصر: معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در بازدید از مرکز مهر دادگاه خانواده تبریز ویژه ملاقات فرزند، عملکرد مرکز مهر خانواده تبریز در ۶ ماهه اول فعالیت خود را مثبت ارزیابی کرد.

رضا مسعودی فر در گفت‌‌وگو با خبرنگاران ابراز کرد: مرکز مهر خانواده در راستای ساماندهی وضعیت ملاقات فرزندان با والدین خود که به علت طلاق از هم جدا شده‌‌اند و حضانت طفل با یکی از آن‌هاست با پیگیری‌‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌‌شرقی و همکاری شهرداری کلانشهر تبریز سال گذشته در بوستان آنالار و آتالار تبریز راه اندازی شد.

وی با اعلام انجام بیش از ۵۴۰ ملاقات در شش ماهه اول فعالیت مرکز ادامه داد: یکی از مسائل مورد اختلاف میان والدین طلاق گرفته از هم، بحث ملاقات با طفل است که در برخی موارد به دلیل عدم توافق، والدی که حضانت طفل را به عهده دارد به تعهدات خود مبنی بر تهیه مقدمات ملاقات عمل نمی کند و به ناچار با حکم قضائی ملاقات صورت می‌‌گیرد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اظهار داشت: تا قبل از راه اندازی مرکز مهر، دادگاه‌‌ها برای حل این مشکل، کلانتری را محل ملاقات اطفال با والدین خود قرار می‌‌دادند در حالی که این اقدام به طفل آسیب روحی و روانی جدی وارد می کرد و ترس و اضطراب ناشی از این ملاقات‌‌ها آرامش روحی او را در معرض خطرات جدی قرار می داد.

مسعودی فر اضافه کرد: ملاقات اطفال با والدین در این مرکز با حضور مددکار اجتماعی و روانشناس صورت می گیرد.