به گزارش عصر تبریز، جمعی از اعضای شورای راهبردی بسیج رسانه آذربایجان شرقی با مدیر کل جدید این مرکز دیدار کردند. در این دیدار ابتدا مختار خوش پیمان، ریس سازمان بسیج رسانه استان،ضمن تبریک انتصاب یکی از اعضای شورای راهبردی بسیج رسانه استان به مدیریت جدید صدا و سیمای مرکز، این انتصاب را اتفاقی مبارک […]

به گزارش عصر تبریز، جمعی از اعضای شورای راهبردی بسیج رسانه آذربایجان شرقی با مدیر کل جدید این مرکز دیدار کردند.

در این دیدار ابتدا مختار خوش پیمان، ریس سازمان بسیج رسانه استان،ضمن تبریک انتصاب یکی از اعضای شورای راهبردی بسیج رسانه استان به مدیریت جدید صدا و سیمای مرکز، این انتصاب را اتفاقی مبارک برای اصحاب رسانه استان بر شمرد و از آمادگی بسیج رسانه و اعضای شورای عالی برای مساعدت و یاری مدیریت جدید مرکز خبر داد و گفت: هم چنان که نیروی مردمی بسیج در همه برهه ها و عرصه ها نقش بی بدیلی در کشور داشته است ، امروز هم با حضور در عرصه رسانه ای و با مدیریت جهادی سعی دارد تا سلطه رسانه ای بیگانگان را در هم بشکند.

۳۴۴۳aae2-2d03-415b-939f-15ee4673c8f6

ریس سازمان بسیج رسانه استان در ادامه از رشد قارچ گونه مطبوعات در استان و عدم رعایت اخلاق رسانه ای برخی از رسانه ها انتقاد کرد و گفت: رسانه های استان بایستی ضمن پرهیز از نقد بی انصافانه و یک طرفه و همچنین سیاه نمایی ،نقد منصفانه را رویکرد خود قرار داده و شان و منزلت خبر و خبرنگاری را حفظ نمایند.

خوش پیمان افزود: نهاد مقدس بسیج ظرفیت بسیار عظیمی برای تمامی تشکلها و گروههای معتقد به نظام جمهوری اسلامی ایران  هست . به همین دلیل بسیج رسانه فارغ از هر گونه گرایشات جناحی و گروهی، در کنار سایر تشکل های رسانه ای و صنفی،از نظرات اصحاب فرهیخته رسانه در جهت پیشبرد آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی  استقبال می نماید. و این فرصت مناسبی برای رسانه ملی است تا از نظرات تخصصی و کارشناسانه این قشر فرهیخته بهره گیری نماید.

۹۱ee38f1-8f12-4ee2-b4ec-7dc65ffbf9bd

سید محسن لطیفی، مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور اصحاب رسانه در مرکز و ارائه راهکار ها و پیشنهادهای کارشناسی افزود: صدا و سیمای استان به عنوان بزرگترین و تاثیر گذارترین رسانه ملی در کنار سایر رسانه ها، نیازمند کمک و همیاری اصحاب رسانه  بوده و  به همین دلیل سعی خواهد شد همواره با ارتباط و تعامل هرچه بیشتر از ظرفیت عظیم آنها استفاده شود.

وی از نیروهای جوان و خلاق و خوشفکر به عنوان سرمایه های انسانی ارزشمند و پیشکسوتان عزیز به عنوان صندوقچه گرانبهای تجربه در سازمان صدا وسیما یاد کرد که در شکوفایی هر چه بیشتر رسانه نقش بسزا و مهمی دارند.

لطیفی با تحلیل وضعیت موجود در حوزه خبرگفت: دغدغه هایی که برخی از دوستان در باره خبر ذکر کردند درست است و به همین دلیل بازنگری در شیوه اجرای خبر، کوتاه کردن بخش های خبری، گروه بندی خبرنگاران در حوزه های تخصصی، پخش اخبار صحیح بدون توجه به جو سازی و فشارهای مرسوم بیرونی و فارغ از گرایشات خاص سیاسی، افزایش حضور شبکه سهند در سبد برنامه های شبکه های سراسری را از برنامه های این رسانه در حوزه خبر ذکر کرد.

۱۱۲۳۴

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی افزود: در کنار فکر و ایده و محتوا، منابع مالی هم نقش مهمی در تولیدات رسانه ای ایفا می کند و بخاطر محدودیت منابع، ما مجبور به افزایش پخش آگهی در شبکه هستیم . اما با همه این محدودیتها تلاش می کنیم با حفظ جایگاه و شان رسانه ملی و بر اساس نظر سنجی و نیاز سنجی هایی که در فواصل زمانی مشخص از مخاطبان شبکه انجام می شود نسبت به برنامه سازی اقدام شود.

وی در ادامه به سریال طنز ۶۰ قسمتی در حال تولیدبا نام “تاجر تبریزی” اشاره کرد و گفت: در ۶ ماهه دوم سال شاهد پخش این سریال طنز خواهیم بود و علاوه بر آن در حال آماده سازی یک سریال آپارتمانی طنز با موضوعات فرهنگی و اجتماعی هستیم.

۱۱۲۲۴

قبل از سخنان مدیر کل صدا و سیما تعدادی از  مدیران مسئول و سردبیران و دست اندر کاران رسانه ای استان نظرات  و انتظارات خودشان را بیان کردند که در ذیل به برخی از آنها اشاره می شود.

*تحول در حوزه کارکرد خبر،آموزش خبرنگاران جهت ورود به حوزه های تخصصی، استفاده از شهروند خبرنگار

*سهم  کمرنگ آذربایجان شرقی در سبد خبری رسانه ملی

*استفاده از تفکر های مختلف در جهت جذب حداکثری و دفع حداقلی خصوصا در حوزه دانشگاه و نخبگان

*شناسایی نقاط ضعف مدیریت گذشته و تقویت آن

*توجه ویژه به فرهنگ بومی آذربایجان در تولیدات

*استقبال از نظرات و انتقادات سازنده مخاطبان خصوصا صاحبان قلم و رسانه

*تلاش برای افزایش سهم رسانه ملی و استانی در شهر تبریز با توجه به تهاجم فرهنگی و رسانه ای بیگانگان

*ارتقای مناعت طبع برنامه سازان و از بین بردن برخی  تصورات اشتباه در خصوص ارتباطات مالی خبرنگاران و برنامه سازان با صاحبان قدرت و ثروت

*افزایش برنامه های طنز محور

*توجه به ایجاد برند(نشان) در شبکه استانی برای الگو دهی به مخاطب

*افزایش حضور صدا و سیما در میان مردم چه بصورت سرزده و چه بصورت برنامه ریزی شده

*توجه به موضوعات شهری و استانی و رعایت عدالت خبری و رسانه ای

*دوری از مسئول محور بودن رسانه خصوصا در حوزه پخش خبر

*استفاده از پتانسیل جوانان علاقه مند و خلاق

*برگزاری برنامه های گفتگو محور و میزگرد ها در خصوص بررسی معظلات اجتماعی

*افزایش تعاملات رسانه ای و برگزاری مداوم جلسات همگرایی و همفکری برای استفاده از ظرفیت های موجود