رییس جمهوری کشورمان در راس هیاتی متشکل از برخی اعضای کابینه دولت جهت حضور در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل دقایقی پیش وارد نیوریورک شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهوری کشورمان در راس هیاتی برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل از طریق فرودگاه جان اف کندی وارد نیوریورک شد.

در این سفر محمد نهاوندیان و سورنا ستاری معاونان  اقتصادی و علمی رییس جمهوری، محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری و حسام‌الدین آشنا، مشاوره رییس جمهوری، روحانی را همراهی می‌کنند.

روحانی صبح امروز (یکشنبه-۲۶شهریور) پیش از ترک تهران به مقصد نیویورک در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد: در کنار سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل، نشستی با مدیران مسئول رسانه‌های جمعی آمریکا، اجلاسی با سیاستمداران و مسئولان اندیشکده‌های آمریکا، اجلاسی با رهبران اسلامی آمریکا و ایرانیان مقیم آمریکا داریم و در همه این جلسات مسایلی که لازم است، مطرح می‌شود.

وی گفت: در این سفر ملاقات‌های دوجانبه در حد فرصت محدودی که هست با سران کشورهای بلژیک، سوئد، اتریش، فرانسه، انگلیس، ژاپن، پاکستان، آفریقای جنوبی و بولیوی داریم. در این دیدارها درباره روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای، برجام و مسائل مربوط به سایر بخش‌های جهان از جمله میانمار مذاکره داریم.

رئیس جمهوری همچنین در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، در یک اجلاس که توسط سازمان همکاری‌های اسلامی در رابطه با میانمار و اجلاسی دیگر که با موضوع محیط زیست و آب و هوا تشکیل می‌شود، حضور خواهد یافت.

دیدار با نخبگان و ایرانیان مقیم آمریکا، دیدار با علمای دینی و رهبران جوامع اسلامی آمریکا، حضور در نشست گفت‌وگو با نخبگان سیاست خارجی و روسای اندیشکده‌های فکری در آمریکا، گفت‌وگو با مدیران و سردبیران ارشد رسانه‌های بین‌المللی و مطبوعات را از دیگر برنامه‌های رییس جمهور در سفر به نیویورک است.

رئیس‌جمهوری کشورمان با تاکید بر اینکه استراتژی ایران تعامل گسترده با دنیا است، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند استراتژی ما تعامل گسترده با جهان است و این استراتژی را به راحتی می‌توان در مجامع بین‌المللی اجرایی و عملیاتی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری کشورمان در بدو ورود به فرودگاه جان اف کندی نیویورک در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفر چهار روزه خود به ایالات متحده آمریکا گفت: هدف از این سفر حضور در مجمع عمومی سازمان ملل و رساندن صدای ملت ایران و همچنین شرایط دشوار منطقه به سران کشورهای جهان است.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر همچنین مسائلی که امروز در آسیا با آن مواجه هستیم از جمله وضعیت مظلومان میانمار و شرایط دشواری که آنها دارند را پیگیری خواهیم کرد. همچنین در جلساتی با نخبگان و رهبران مبلغین اسلامی و مدیران مطبوعاتی و ایرانیان مقیم آمریکا مسائل مورد نیاز را مطرح خواهیم کرد.

رئیس‌جمهوری با اشاره به انجام ملاقات‌های دوجانبه با سران کشورهایی از اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین گفت: امیدواریم در همه این دیدارها و ملاقات‌ها بتوانیم به نفع ملت ایران و همکاری بیشتر با کشورهای جهان گام برداریم.

روحانی خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند استراتژی ما تعامل گسترده با جهان است و این استراتژی را به راحتی می‌توان در مجامع بین‌المللی اجرایی و عملیاتی کرد.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی در راس هیأتی متشکل از تعدادی از اعضای کابینه دولت جهت حضور در هفتادودومین اجلاس سران کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کرده است.