دستگیری عامل انتشار تصاویر غیر اخلاقی در فضای مجازی در تبریز
دستگیری عامل انتشار تصاویر غیر اخلاقی در فضای مجازی در تبریز

رئيس پليس فتا استان آذربایجان‌شرقی ازدستگیری فردی که اقدام به انتشار تصاویر غیر اخلاقی در فضای مجازی می‌کرد، خبر داد.

به گزارش عصرتبریز، سرهنگ محسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: برابر رصد و پایش فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا برای شناسایی گردانندگان صفحات شبکه‌های اجتماعی، سایت‌ها و صفحات حاوی محتوای مجرمانه، برابر قانون جرائم رایانه‌ای، شناسایی یک مورد پروفایل که در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی و منافی عفت عمومی می‌کرد در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: اقدامات فنی، تخصصی و پلیسی جهت شناسایی متهم آغاز که در بررسی‌های فنی مشخص شد که پروفایل بیش از ۲۰ هزار دنبال کننده داشته که صاحب و مالک پروفایل شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی دستگیر شد.

وی تصریح کرد: متهم ابتدا منکر هرگونه اقدام در زمینه بزه انتسابی خودبود ولی با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و از کار خود اظهار ندامت و پشیمانی کرد که پرونده پس از تکمیل برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌ شرقی خاطرنشان کرد: شهروندان باید مطلع باشند که درفضای مجازی هر اقدامی قابل ردیابی است و هر عملی از قبیل توهین، تهدید، ایجادصفحات و پروفایل‌های غیراخلاقی و… که درفضای حقیقی جرم تلقی می شودمطمئناً انجام این عمل در فضای مجازی نیز جرم خواهد بود و با خاطیان برخورد خواهد شد و افرادی که باعث بر هم زدن نظم و امنیت فضای مجازی می‌شوند متخلف محسوب شده و طبق قانون با این افراد برخورد می‌شود.

وی گفت: شهروندان در صورت بروز مشکلات در فضای سایبری، به پلیس فتا مراجعه و مشکل خود را با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند و یا با شماره‌های ۲۱۸۸۷۵۶ ،۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده و در صورت هر گونه پیشنهاد و انتقاد از عملکرد پلیس با شماره ۱۹۷ تماس تماس گرفته و موضوع را گزارش کنند.

انتهای پیام/