به دنبال کاهش 5 تا 15 درجه ای دمای هوا در آذربایجان شرقی، مناطقی از این استان در شهرستان های کلیبر و اهر امروز چهارشنبه شاهد بارش برف بود.

محمد اشجعی معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: از فردا شاهد خروج سامانه بارشی از استان و افزایش تدریجی دما خواهیم بود.

وی افزود: بررسی نقشه های همدیدی، آینده نگری و تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که شدت و فعالیت اصلی این سامانه امروز است که موجب وزش باد گاهی تا شدید، بارش باران گاهی رگبار و آذرخش به ویژه در نواحی شمالی و شرقی می شود.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته در بیشتر شهرهای استان بارش باران گزارش شده است، اظهار کرد: بارش در ارتفاعات نواحی سردسیر استان به صورت برف و در برخی نواحی از جمله ورزقان، اهر و سراب به صورت تگرگ و بیشترین بارندگی نیز در ورزقان به میزان ۲۴ میلی متر گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: امروز به علت شدت فعالیت این سامانه در برخی شهرها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن دور از انتظار نیست.

اشجعی، ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته عجبشیر، ملکان و بناب با حداکثر ۲۴ درجه بالای صفر گرمترین شهرهای استان و ورزقان با یک درجه بالای صفر سردترین شهر بود.

وی دمای تبریز در گرمترین زمان را ۲۱ درجه و در سردترین زمان ۸ درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: دمای فعلی تبریز ۱۰ درجه بالای صفر می باشد که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۵ درجه کاهش یافته است.