پیرو انتشار خبر تلخ به کما رفتن "زهرا"ی 14 ساله که اهل یکی از روستاهای اهر و دانش آموز دبیرستان شبانه روزی دخترانه خلیج فاس اهر است و دیروز(18 مهر) پس از نماز صبح و بصورت اتفاقی دچار افت میزان هوشیاری و خون ریزی مغزی شده و به کما رفت.

یک مقام آگاه به خبرنگار عصر گفت: این دانش آموز پس از انتقال بوسیله اورژانس هوایی از بیمارستان اهر به مرکز آموزشی- درمانی امام رضا(ع) تبریز مورد بررسی کمیسیون پزشکی خاص قرار گرفت و علت خونریزی مغزی داشتن تومور مغزی عنوان شد که احتمالا بدلیل عدم اطلاع خانواده و مدرسه که باعث تورم تدریجی و پارگی تومور شده، خونریزی مغزی اتفاق افتاده است.

“زهرا” دیروز بلافاصله بعد از جلسه کمیسیون پزشکی مورد عمل واقع و تومور مورد نظر از معزش خارج شده و هم اینک در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام رضا(ع) بستری است اما فعلا در حالت کما به سر می برد. این مقام آگاه از مردم و شهروندان اهری خواست تا برای “زهرا” دعا کنند.

دختر ۱۴ ساله تبریزی که دچار ایست قلبی تنفسی شده بود با تلاش اورژانس به زندگی بازگشت.

وحید شادی نیا مسئول روابط عمومی اورژانس استان آذربایجان شرقی با اعلام این خبر افزود: ظهر امروز دانش آموز دختر در یکی از مدارس دچار ایست قلبی تنفسی شد و مراتب به مرکز اورژانس تبریز اطلاع سریعا اورژانس موتوری و اکیپ اورژانس عازم شدند.

وی گفت: احیا پایه برای این دانش آموز توسط مربی بهداشت شروع شده بود وتا رسیدن اورژانس ادامه داشت و اقدامات احیا پیشرفته توسط اورژانس موتوری وادامه پروسه درمان وانتقال بیمارستان را اکیپ اورژانس برعهده داشت.

وی خاطر نشان کرد: اقدام حیاتی و با ارزش مربی بهداشت در احیا پایه این مدرسه قابل تقدیر است.