استاد کریم رادمهر، مولف ارسبارانی کتاب جامع«علمای جهان اسلام» با عنوان «الغدیر المصور» امروز در اهر دارفانی را وداع گفت.

استاد کریم رادمهر برای اولین بار کتاب جامع و مصور، زندگینامه یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از علمای جهان اسلام را با عنوان «الغدیر المصور» تدوین و تألیف کرده بود، پس از تحمل یه دوره بیماری امروز در بیمارستان اهر دارفانی را وداع گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مرحوم استاد کریم رادمهر با وجود ناتوانی جسمی و حرکتی، این کتاب فاخر و ارزشمند را در مدت بیش از ۱۰ سال تدوین، گردآوری و به رشته تحریر درآورده بود.

حسین دوستی، محقق و پژوهشگر حوزه دینی، فرهنگی و تاریخی در مصاحبه با خبرنگار فارس در اهر در خصوص این مولف برجسته و پژوهشگری علاقه‌مند به اهل‌بیت(ع) گفت.استاد کریم رادمهر،کتاب جامع و پرمحتوی«الغدیر المصور» را در بیش از یک دهه تحقیق و پژوهش که در آن یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانشمندان و علمای جهان تشیع را در قالب ۱۰ جلد تألیف و تدوین کرده بود.

وی در خصوص محتوی آن افزود: این کتاب همراه با اسناد و تصاویر و معرفی عالمان دینی و بزرگان جهان اسلام انجام شده و در لابه‌لای این کتاب نفیس، مطالب ارزشمند در ارتباط با واقعه تاریخی غدیر بیان شده است.

دوستی به خصوصیات اخلاقی و زندگی این پیشکسوت و محقق در حوزه دینی اشاره کرد و گفت: با وجود کهولت سن و ناتوانی جسمی و حرکتی، هیچ‌گاه از مطالعه، تحقیق، پژوهش و تألیف دست نکشید و روزهای سخت زندگی و خانه نشینی خود را با مطالعه و نگارش به شیرینی تبدیل کرد.

وی یادآور شد:استاد رادمهر، فردی صبور و اهل جمعه و جماعات بود و در حد توان خود در اکثر مجالس مذهبی و دینی حضوری فعال داشت، عشق به علم و اهل علم حقیقی و به عبارتی از مراجع دینی بود و یکی از عاشقان مخلص اهل‌بیت و امام علی(ع) بود و معتقد بود که واقعه غدیر آن‌طور که شایسته حضرت علی(ع) است در جامعه تبیین نشده و باید عالمان و پژوهشگران و مولفان دینی این واقعه را جهانی کنند.