استاد کریم رادمهر، مولف «الغدیر المصور» دار فانی را وداع گفت

دسته: آذربایجان شرقی , اخبار برگزیده
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۳ مهر ۱۳۹۶
استاد کریم رادمهر، مولف «الغدیر المصور» دار فانی را وداع گفت

استاد کریم رادمهر، مولف ارسبارانی کتاب جامع«علمای جهان اسلام» با عنوان «الغدیر المصور» امروز در اهر دارفانی را وداع گفت.

استاد کریم رادمهر برای اولین بار کتاب جامع و مصور، زندگینامه یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از علمای جهان اسلام را با عنوان «الغدیر المصور» تدوین و تألیف کرده بود، پس از تحمل یه دوره بیماری امروز در بیمارستان اهر دارفانی را وداع گفت و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مرحوم استاد کریم رادمهر با وجود ناتوانی جسمی و حرکتی، این کتاب فاخر و ارزشمند را در مدت بیش از ۱۰ سال تدوین، گردآوری و به رشته تحریر درآورده بود.

حسین دوستی، محقق و پژوهشگر حوزه دینی، فرهنگی و تاریخی در مصاحبه با خبرنگار فارس در اهر در خصوص این مولف برجسته و پژوهشگری علاقه‌مند به اهل‌بیت(ع) گفت.استاد کریم رادمهر،کتاب جامع و پرمحتوی«الغدیر المصور» را در بیش از یک دهه تحقیق و پژوهش که در آن یک هزار و ۲۰۰ نفر از دانشمندان و علمای جهان تشیع را در قالب ۱۰ جلد تألیف و تدوین کرده بود.

وی در خصوص محتوی آن افزود: این کتاب همراه با اسناد و تصاویر و معرفی عالمان دینی و بزرگان جهان اسلام انجام شده و در لابه‌لای این کتاب نفیس، مطالب ارزشمند در ارتباط با واقعه تاریخی غدیر بیان شده است.

دوستی به خصوصیات اخلاقی و زندگی این پیشکسوت و محقق در حوزه دینی اشاره کرد و گفت: با وجود کهولت سن و ناتوانی جسمی و حرکتی، هیچ‌گاه از مطالعه، تحقیق، پژوهش و تألیف دست نکشید و روزهای سخت زندگی و خانه نشینی خود را با مطالعه و نگارش به شیرینی تبدیل کرد.

وی یادآور شد:استاد رادمهر، فردی صبور و اهل جمعه و جماعات بود و در حد توان خود در اکثر مجالس مذهبی و دینی حضوری فعال داشت، عشق به علم و اهل علم حقیقی و به عبارتی از مراجع دینی بود و یکی از عاشقان مخلص اهل‌بیت و امام علی(ع) بود و معتقد بود که واقعه غدیر آن‌طور که شایسته حضرت علی(ع) است در جامعه تبیین نشده و باید عالمان و پژوهشگران و مولفان دینی این واقعه را جهانی کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل