متهمان با هویت‌های جعلی اقدام به خرید لوازم‌خانگی، طلاجات و فرش‌های دستباف کرده و با پرداخت مبلغ کمی از قیمت معامله برای مابقی چک بلامحل سایر اشخاص را صادر می‌کردند.

عصر: فرمانده انتظامی اهر گفت : در پی وصول چند فقره شکایت در خصوص کلاه‌برداری به پلیس آگاهی اهر، شناسایی و دستگیری کلاه‌برداران به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ یونس منفرد افزود: متهمان با هویت‌های جعلی اقدام به خرید لوازم‌خانگی، طلاجات و فرش‌های دستباف کرده و با پرداخت مبلغ کمی از قیمت معامله برای مابقی چک بلامحل سایر اشخاص را صادر می‌کردند.

سرهنگ منفرد اظهار داشت: مأموران آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات تخصصی و فنی متهمان را شناسایی و دو نفر از آنان را دستگیر کردند و اقدامات برای دستگیری دیگر همدستان آنان در دستور کار است.

وی بابیان اینکه متهمان با روش‌های مشابه در دیگر شهرهای تبریز و استان اردبیل نیز اقدام به کلاه‌برداری می‌کردند، افزود: متهمان در بازجویی‌های فنی به ۸۰۰ میلیون ریال کلاه‌برداری در سطح شهرستان اعتراف کردند که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان اهر در پایان از شهروندان خواست ضمن توجه به هشدارهای پلیس در خصوص پیشگیری از کلاه‌برداری افراد سودجو، در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.