داستان شگفت انگیز فرازمینی ها در ایالت Roswell آمریکا در سال ۱۹۴۷+ تصاویر و فیلم
داستان شگفت انگیز فرازمینی ها در ایالت Roswell آمریکا در سال ۱۹۴۷+ تصاویر و فیلم

یکی از شناخته شده ترین داستان های فضایی که برخی آنها را افسانه های شهری قرن بیستم می خوانند ، گزارش مشاهده شدن سفینه فضایی و آدم فضایی ها در رزول نیومکزیکو است.

یکی از شناخته شده ترینداستان های فضایی که برخی آنها را افسانه های شهری قرن بیستم می خوانند ، گزارش مشاهده شدن سفینه فضایی و آدم فضایی ها در رزول ( Rosewell ) ، نیومکزیکو است. داستانی که با گزارش سقوط یک شیء ناشناخته آغاز شد و خیلی زود به داستان های تخیلی و ماوراء طبیعی تبدیل شد.

اما واقعا چه اتفاقی در این شهر رخ داد و داستان فرازمینی ها چیست؟

در تابستان سال ۱۹۴۷ ، یک شیء پرنده ناشناخته در نزدیکی شهر Rosewell سقوط کرد. برخی از افرادی که شاهد سقوط این شیء پرنده بودند آن را یک دیسک پرنده توصیف کردند ، اما نیروی نظامی آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد چیزی که در نزدیکی Rosewell سقوط کرد یک بالن هواشناسی بوده است و خبری از فضایی ها نیست ! هرچند این مساله به اندازه کافی متقاعد کننده نبود که باعث تمام شدن داستان های تخیلی درباره فرازمینی ها شود.

 داستان شگفت انگیز فرازمینی ها در ایالت رزول آمریکا + تصاویر و فیلم

داستان شگفت انگیز فرازمینی ها در ایالت رزول آمریکا + تصاویر و فیلم

ویلیام بریزل ، سرپرست و ناظر زمینی بود که این سقوط در آن رخ داد ، او با تحقیقاتی که انجام داد لاشه هایی از شیء سقوط کرده را در این منطقه پیدا کرد. چیزی که شامل لاستیک ، کاغذهای براق سفت و چسبنده ، چند نوشته ی چاپ شده ، فلزهای سبک و مقداری کابل بود. وقتی درباره سال ۱۹۴۷ صحبت می کنیم ، بسیاری از این ابزار کشف شده چیزی نبود که برای اکثر مردم شناخته شده باشد و پیش از آن دیده باشند. همین باعث شد تا بسیاری بر این باور باشند که این لاشه های کشف شده مربوط به یک سفینه فضایی باشند و این شایعه خیلی زود در سطح شهر پراکنده شد که آدم فضایی هایی از این سفینه به بیرون کشیده شده اند و در منطقه ۵۱ نوادا ( که یکی از مناطق ممنوعه است ) یا در جایی در شهر رزول به روی آنها تحقیقاتی انجام می شود. با وجود تاکید نیروهای نظامی به روی اینکه این شیء فقط یک بالون هواشناسی بوده است ، این داستان تا دهها سال بعد ادامه داشت.

 داستان شگفت انگیز فرازمینی ها در ایالت رزول آمریکا + تصاویر و فیلم

هفت سال بعد از این حادثه ، در سال ۱۹۵۴ ، نیروی هوایی از آدمک های ساختگی خاکستری رنگی رونمایی کرد که از درون بالون های هواشناسی به صورت آزمایشی به بیرون می افتادند. این آدمک های عروسکی خیلی شبیه به آن چیزی هستند که امروزه بسیاری از مردم بعنوان موجود فضایی می شناسند. بعدها طی گزارش هایی که برخی از محققان از مردم و شاهدان حادثه رزول جمع آوری کرده بودند ، برخی از آنها مدعی شده بودند که آدمک هایی چهار انگشتی را دیده اند که معتقد بودند به دلیل پرتاب شدن از داخل بشقاب پرنده ها آسیب دیده اند. هر چند هنوز هیچ مدرک قابل اعتمادی در این باره وجود ندارد ولی هنوز داستان فرازمینی های رزول ادامه دارد.

 

هرچند این داستان قدیمی ، راست یا دروغ ، برای این شهر بسیار سودمند نیز بوده است. علاوه بر برنامه های تحقیقاتی و سریال های تلویزیونی که بر اساس این داستان ساخته می شوند ، بسیاری از مردم ، شهر رزول ( Rosewell ) را با فضایی ها می شناسند. در حقیقت امروزه با گذشت هفتاد سال از روزی که شیء ملقب به بشقاب پرنده می گذرد ، آدم فضایی ها در تمام این شهر وجود دارند. هر سال در این شهر فستیوالی به مناسبت سقوط این بشقاب پرنده برگزار می شود که در آن مردم با لباس های مبدل فضایی ها ظاهر می شوند. آنها حتی لباسی مخصوص حیوانات خانگی خود طراحی می کنند که آنها را نیز شبیه فضایی ها کنند.

اما همه چیز به این ختم نمی شود بلکه موزه ای نیز در این شهر وجود دارد که مرکز تحقیقات و موزه بین المللی UFO نام دارد. این موزه از سال ۱۹۹۰ بازگشایی شده است و در آن همه اطلاعاتی که درباره فضایی ها و حادثه سقوط شیء پرنده در رزول و سایر نقاط وجود دارد به نمایش گذاشته شده است. رزول شهر محبوب آدم فضایی ها خواهد بود !