۲ گیگ اینترنت رایگان دریافت کنید!

دسته: اجتماعی , اخبار برگزیده , ایران , علم و فناوری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۷ آبان ۱۳۹۶
۲ گیگ اینترنت رایگان دریافت کنید!

پلیس فتا وجود بدافزاری که با وعده دو گیگ اینترنت کاربران را فریب می دهد تایید کرد و به کاربران در این باره هشدار داد.

در پی دریافت گزارشات و شکایت‌های متعدد مردمی، رییس پلیس فتا استان خراسان رضوی در خصوص انتشار بدافزاری جدید که با ارسال پیامک جعلی، قربانی بعدی خود را پیدا می‌کند، هشدار داد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ جواد جهانشیرى در تشریح خبر گفت: با گزارش و اعلام شکایت تعدادى از شهروندان مشهدی در خصوص ارسال خودکار پیامک جعلی به مخاطبین آنها با مضمون “دریافت دو گیگابایت اینترنت مجانی در این سایت یا کانال تلگرام”، بررسى موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی گوشی تلفن همراه یکی از شاکیان در آزمایشگاه ادله دیجیتال، کارشناسان پلیس فتا بدافزاری را شناسایی کردند که بدون اطلاع کاربر و به صورت مخفی بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند نصب شده است. این بدافزار پس از نصب بر روی گوشی کاربر به صورت خودکار شروع به ارسال پیامک با گوشی قربانی کرده و به تمام مخاطبان وی، پیامکی با مضمون دریافت اینترنت مجانی ارسال نموده و از مخاطبان می‌خواهد برای دریافت اینترنت به سایت یا کانالی ناشناس مراجعه کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه‌داد: از آنجایی که این بدافزار پیامک جعلی را با گوشی فرد قربانی ارسال می‌کند. مخاطبین وی با دریافت پیامک از سوی دوست و فرد مورد اعتماد خود مواجه شده و عموما به متن پیام اعتماد کرده و برای دریافت اینترنت بر روی لینک آلوده ارسالی در پیامک کلیک می‌کنند. با کلیک بر روی لینک آلوده و نصب بدافزار مخاطببن فرد قربانی نیز آلوده شده و گوشی آنها نیز به یکی از انتشار دهندگان بدافزار مذکور تبدیل می‌شود.

وی افزود: شهروندان در صورت دریافت پیامکی با این مضمون هوشیار بوده و به هیچ وجه لینک داخل آن را باز نکنند. همچنین به فرد فرستنده پیام نیز اطلاع داده که گوشی وی قربانی این بدافزار شده است.

رییس پلیس فتا استان خراسان رضوى در خصوص نحوه حذف این بدافزار از روی گوشی قربانی افزود: از آنجایی که این بدافزار بدون اطلاع کاربر بر روی گوشی تلفن‌همراه وی نصب شده و هیچ آیکونی ندارد. شهروندان می‌بایست با مراجعه به قسمت تنظیمات Setting بخش اپلیکیشن‌های نصب شده Apps لیست برنامه‌های نصب شده بر روی گوشی خود را بررسی‌کرده خصوصا برنامه‌هایی که مجوز دسترسی به مخاطبین و پیامک را دارند و برنامه‌های ناشناس را از روی گوشی خود حذف نمایند. در صورتی که از این روش موفق به حذف بدافزار نشدند، ریست فکتوری یا همان تنظیمات کارخانه‌ای گوشی می‌تواند راه حل نهایی حذف این بدافزار باشد.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان گرامى جهت ارتباط با پلیس فتا مى‌توانند با ارسال گزارشات خود به آدرس اینترنتى www.cyberpolice.ir  دیدگاه خود را براى این پلیس ارسال و در صورت مواجهه با موضوعى مجرمانه آدرس و مشخصات سایت یا لینک شبکه اجتماعى موصوف را جهت بررسى بیشتر در اختیار پلیس قرار دهند تا اقدام بعدى صورت پذیرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل