مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی از آغاز طرح کانون مدرسه همزمان با سراسر کشور به میزبانی مراکز کانون استان خبرداد.

عصر: مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی از آغاز طرح کانون مدرسه همزمان با سراسر کشور به میزبانی مراکز کانون استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، هادی یوسف‌زاده با اعلام این مطلب تصریح کرد: مراکز کانون در شهرهای استان با اجرای طرح کانون مدرسه میزبان تعدادی از دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی هستند.
وی آموزش غیر مستقیم مفاهیم ومطالب درسی از طریق اجرای فعالیت‌های فرهنگی و حضور دانش‌آموزان در کارگاه‌های هنری و ادبی را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد.
یوسف‌زاده در ادامه افزود: مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان شامل ۲۲ مرکز می باشد که مرکز فرهنگی هنری کانون تبریز و نیز مراکز کانون در شهرهای مرند، هادیشهر، شبستر، مراغه، بناب، عجب‌شیر هشترود، میانه، اهر، ورزقان، کلیبر، سراب و مهربان از آن جمله اند.
وی ۲۲ مرکز فوق را به عنوان مجریان طرح کانون مدرسه در سال تحصیلی جاری اعلام کرد و افزود: طرح کانون مدرسه با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و با هماهنگی‌های مراکز کانون با مدارس نواحی و مناطق استان صورت گرفته است.
مدیر کل کانون در عین حال تصریح کرد: توجه به کیفیت اجرای طرح کانون مدرسه از جمله نکاتی است که تلاش داریم با برنامه‌ریزی مناسب، این امر محقق گردد.
یوسف زاده خاطر نشان کرد: همان‌گونه که آموزش غیررسمی در تمام دنیا نقش مهمی در آموزش و پرورش دارد کانون پرورش فکری کودکان نیز با یک نگاه ویژه به این شیوه آموزش می نگرد.
وی در پایان گفت: با توجه به این‌که مخاطبان ما در مدرسه و کانون مشترک است، ارتباط این دو نهاد با یکدیگر خروجی بهتری در بحث تربیت و پرورش کودکان به دنبال دارد.