انتقال حتمی این بیماری در استخر، مراقب باشید!
انتقال حتمی این بیماری در استخر، مراقب باشید!

یک متخصص پوست و مو با اشاره به انتقال صد در صدی زگیل در استخر گفت: انتقال زگیل حتی با دست دادن ساده با فرد آلوده نیز به وجود می‌آید.

به گزارش عصر تبریز به نقل از بهداشت نیوز: دکتر امیرهوشنگ احسانی  درباره راه‌های انتقال زگیل اظهار کرد: علت به وجود آمدن زگیل ویروس است و در واقع این ویروس می‌تواند از طریق مختلف همچون آب، خاک و فرد مبتلا به این بیماری به آسانی منتقل شود.

وی با بیان اینکه حتی دست داد با فرد آلوده به ویروس زگیل در دست یا انگشتان سبب انتقال این بیماری می‌شود، افزود: برخی از افراد سیستم ایمنی قوی دارند بنابراین ویروس در بدن آنها ورود پیدا می‌کند اما سبب بروز بیماری در آنها نمی‌شود.

این متخصص پوست و مو یاد آور شد: انتقال ویروس زگیل در فرد آلوده سال‌ها باقی می‌ماند و ممکن است یک تا ۱۰ و الی بیشتر باشد همچنین بیشتر زگیل‌هاا در دست‌ها، کف‌پا و صورت مشاهده می‌شود.

احسانی با تاکید بر اینکه انتقال زگیل در آب استخر به صورت صد در درصد با توجه به دمپایی‌های مشترکی که استفاده می‌شود انتقال می‌یابد گفت: این مسئله سبب شده تا گروه‌های حساس بلافاصله نشانه‌های زگیل همچون یک تومور کوچک و زبر که می‌تواند به گل کلم یا یک تاول سفت و سخت شباهت داشته باشد در آنها به وجود آید.

وی خاطرنشان کرد: زگیل درمان قطعی ندارد اما داروهایی برای جلوگیری از پیشرفت آن وجود دارد همچنین از راه‌های منجمد و فریز کردن برای درمان نسبی آن وجود دارد و آنچه که حائز اهمیت است این بوده که بیماری ممکن است با تقویت شدن سیستم ایمنی زگیل در فرد مبتلا نیز رفع شود.

طبنا