بنیانگذار بنیاد دست‌های مهربان: تمامی کودکان زلزله‌زده کرمانشاه را تحت پوشش خود قرار می‌دهیم/بازسازی مدارس و احداث درمانگاه برای درمان رایگان زلزله‌زدگان
بنیانگذار بنیاد دست‌های مهربان: تمامی کودکان زلزله‌زده کرمانشاه را تحت پوشش خود قرار می‌دهیم/بازسازی مدارس و احداث درمانگاه برای درمان رایگان زلزله‌زدگان

بنیاد دست‌های مهربان تمامی کودکانی را که در زلزله کرمانشاه خانواده یا سرپرست خود را از دست داده‌اند تحت حمایت و پوشش مالی، درمانی و تحصیلی قرار خواهد داد.

عصر: مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان اعلام کرد: بنیاد دست‌های مهربان تمامی کودکانی را که در زلزله کرمانشاه خانواده یا سرپرست خود را از دست داده‌اند تحت حمایت و پوشش مالی، درمانی و تحصیلی قرار خواهد داد.

شهرام فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: امروز مردم ایران نشان دادند که ایرانیان مصداق بارز انسانیت و جوانمردی هستند و با هر باور و عقیده و قومیتی دست به دست هم، عشق را به مردم زخم خورده کرمانشاه تقدیم کردند.

وی افزود: من و یارانم در بنیاد دست‌های مهربان نیز نه فقط از سر وظیفه، بلکه بر پایه مرام و مسلک «ایثار» که از نظر این بنیاد بالاترین درجه عشق است بر آن شدیم تا تمام توان خود را برای کمک به مردم عزیز کرمانشاه به کار بگیریم.

فرجی با بیان اینکه بنیاد دست‌های مهربان خود را در قبال مدیریت بحران کرمانشاه مسؤول می‌داند گفت: به‌زودی شعبه جدید بنیاد دست‌های مهربان در شهر کرمانشاه با رویکرد حمایت از اقشار ضعیف و آسیب‌دیده و همچنین مدیریت بخش‌های مهمی از این بحران راه‌اندازی خواهد شد.

بنیانگذار بنیاد دست‌های مهربان اظهار کرد: همچنین بنا داریم تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، توسط معاونت بهداشت و درمان بنیاد، درمانگاهی مجهز در این منطقه احداث کنیم تا اقشار بی‌بضاعت و آسیب‌دیده به صورت کاملاً رایگان تحت نظر قرار گرفته و درمان شوند.

وی با اشاره به اینکه روز سه شنبه با توجه به شناسایی مناطق نیازمندتر بزرگترین کاروان دست‌های مهربان عازم این مناطق خواهد شد گفت: پس از بازگشت نسبی آرامش در منطقه و با توجه به اینکه کودکان نباید تحت هیچ شرایطی از ادامه تحصیل باز مانند ابتدا به هر روستا یه کانکس مجهز با تمام امکانات لازم برای تحصیل ارسال، و در فاز بعدی، تمام مدارس این روستاها توسط این بنیاد بازسازی و تحویل دانش‌آموزان عزیز منطقه خواهد شد.

فرجی یادآور شد: مردم عزیز کرمانشاه همان قهرمان‌هایی هستند که هشت سال زیر گلوله و آتش دشمن ایستادگی کردند تا ایران و ایرانیان آرامش داشته باشند و حالا نوبت ماست که اندکی از آن آرامش را به این عزیزان باز گردانیم.

این فعال حوزه نیکوکاری با اشاره به مکتب دست‌های مهربان با تکیه بر رنگ نارنجی گفت: نارنجی رنگ ایثار و آرامش است و مکتب «نارنجی بودن» مکتب عشق و انسان‌دوستی است و ما قصد داریم قوی‌تر از گذشته، به سمت اهداف این مکتب گام برداریم.

مدیرعامل بنیاد دست‌های مهربان در پایان تأکید کرد: دست‌های مهربان در حوادث گذشته ثابت کرده است که اهل شعار نیست و به تمام قول‌های خود جامه عمل پوشانده است. از این‌رو، این‌بار نیز بر اساس همان عمل‌گرایی، چه بسا مصمم‌تر از گذشته به تمام وعده‌های خود عمل خواهیم کرد و مردم دلسوز ایران نیز می‌توانند برای پیگیری پیشرفت این اقدامات در روزها و هفته‌های پیش رو به سایت بنیاد نیکوکاری دست‌های مهربان مراجعه کنند.