استاندار آذربایجان ‌شرقی: رویکرد اصلی تبریز ۲۰۱۸، رویکرد فرهنگی است/ باید چهره جدیدی از تبریز معرفی کنیم
استاندار آذربایجان ‌شرقی: رویکرد اصلی تبریز ۲۰۱۸، رویکرد فرهنگی است/ باید چهره جدیدی از تبریز معرفی کنیم

استاندار آذربایجان ‌شرقی در آئین معارفه شهردار جدید تبریز، با تاکید بر اینکه اگر رویکرد ما فرهنگی باشد قطعا آسیب‌هایی که در شهر وجود دارد نیز حل خواهند شد، گفت: در رویداد "تبریز ۲۰۱۸" اصلی‌ترین رویکرد ما باید فرهنگی باشد.

به گزارش عصر تبریز، مجید خدابخش در آیین معارفه پنجاه ‌و ‌ششمین شهردار تبریز، اظهار کرد: مراسم تکریم و معارفه فرصتی است تا مدیری که طی سال‌ها زحمت و تلاش موثر کرده است، بتواند گوشه‌ای از زحمات و تلاش‌های خود را در قالب گزارشی ارائه کند؛ هر چند که دو الی سه هفته است که شهردار جدید کار خود را شروع کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بودجه یک سال شهرداری تبریز برابر با دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، بیان کرد: قطعا انتخاب شهر تبریز به عنوان مقصد گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ به شهردار جدید جهت‌گیری فرهنگی و اجتماعی می‌دهد.

وی گفت: دلایل نامگذاری تبریز به عنوان شهر اولین‌ها به علت پیشینه‌ فرهنگی این شهر بوده، چرا که اولین چاپ‌خانه، اولین تئاتر، اولین مدرسه و همچنین اولین‌های حوزه فرهنگ هنر و تمدن در شهر تبریز بوده است، از این‌رو تمرکز بر موضوعات فرهنگی در کنار سایر موضوعات باید در مدیریت شهری مورد توجه ویژه قرار گیرد.

استاندار آذربایجان ‌شرقی ادامه داد: عملیات عمرانی از اولویت‌های اصلی تبریز ۲۰۱۸ است، اما باید در کنار این مسائل بر موضوعات فرهنگی متمرکز شویم و نه تنها شهرداری بلکه تمامی دستگاه‌ها باید در این راستا کمر همت ببندند.

وی افزود: باید دست به دست هم داده و در سال ۲۰۱۸ چهره‌ جدیدی از شهر تبریز از منظر فرهنگی و تمدن معرفی کنیم.

وی ضمن تبریک به شهردار جدید تبریز و با اعلام اینکه مدیریت ارشد استان در خدمت شورای شهر، شهرداری و عمران و آبادانی تبریز است، خاطرنشان کرد: از شهردار سابق تبریز که با اخلاص، صداقت و زحمات فراوان، خدمات موثری در کارنامه‌ خود به ثبت رساند تشکر می‌کنم و امید است که در مسئولیت جدید نیز منشأ برکاتی برای استان و کشور باشد.

در این آیین “ایرج شهین‌باهر” به عنوان شهردار جدید تبریز معرفی و از خدمات و تلاش‌های “صادق نجفی” در این سمت قدردانی شد.