شاهد تحولات مثبتی در عرصه تئاتر استان خواهیم بود/ رسانه ها هنر را به جامعه تزریق می کنند

دسته: آذربایجان شرقی , اخبار برگزیده , فرهنگی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۴ آذر ۱۳۹۶
شاهد تحولات مثبتی در عرصه تئاتر استان خواهیم بود/ رسانه ها هنر را به جامعه تزریق می کنند

یکی از شاخصه های توسعه یافتگی فرهنگی جامعه، تعداد سالن های سینما و تئاتر است. قبلا در تبریز فقط سه سالن فعالیت میکرد و اصلا تئاتر معنا و مفهوم خود را از دست داده بود.

ناصر هاشمی هنرمند نام آشنای آذربایجانی در نشست خبری نمایش “کچل اوغلان” در گفتگو با خبرنگاران گفت: ارتباط هنرمندان با رسانه ها مژده روزهای خوب برای استان است زیرا این رسانه ها هستند که هنر را به جامعه تزریق میکنند و باعث ترویج آن می شوند.

وی افزود: یکی از شاخصه های توسعه یافتگی فرهنگی جامعه تعداد سالن های سینما و تئاتر است ولی قبلا در تبریز فقط سه سالن فعالیت میکرد و اصلا تئاتر معنا و مفهوم خود را از دست داده بود.

این بازیگر پیشکسوت در ادامه تصریح کرد: تئاتر در تبریز در حالت اغما و کما قرار گرفته بود و استقبالی از تئاتر در بین مردم وجود نداشت.

وی ضمن ابراز خوشحالی از احیای تئاتر در تبریز گفت: هر روز هفت نمایش در سالن های تئاتر اجرا میشود، این خبر نوید بخش روزهای خوب برای تئاتر و هنر در شهر تبریز است.

وی با بیان اینکه هنر نمایش فقط برای خنداندن مخاطب نیست گفت: نمایش های جدید آقای نهرین سیر داستانی دارد و مخاطب افت و خیز، اوج و گره در نمایش را شاهد خواهد بود.

هاشمی ابراز کرد: بهره گیری از هنرمندان جوان و پیشکسوت از نقاط قوت نمایش “کچل اوغلان” می باشد از این به بعد شاهد تحولات مثبتی در نمایش های تئاتر تبریز و سیر صعودی در این مسیر خواهیم بود.

ناصر هاشمی ضمن تاکید بر این نکته که تجزیه گروه ها به معنی تضعیف نیست، افزود: زمانی ما تنها گروه تئاتر در استان بودیم و به تدریج گروه ها اضافه شدند. باید به نیمه پر لیوان نگاه کنیم و از زیاد شدن گروه ها استقبال کنیم.

وی با یادآوری اینکه زمانی مادرها و مادر بزرگها برای فرزندان خود داستان تعریف میکردند گفت: الان مادرها سرشان گرم تلگرام است.ما صاحب فرهنگ و تمدن چندهزارساله هستیم و رسالتمان اینست که آن را به جامعه معرفی و به نسل آینده منتقل کنیم.

این هنرمند استان در پایان سخنان خود گفت: فیلم “حئیوان” و “ائو” دو فیلمی هستند که به زبان ترکی ساخته شده اند و در کل دنیا صدا کرده اند، وظیفه ما این است که با حمایت از چنین آثاری زمینه را برای ساخت فیلم های بعدی آماده کنیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی

سوال امنیتی *

آذربایجان شرقی
ایران
بین الملل