تب بالای جراحی پلاستیک در ایران/ تلاش برای شباهت به شخصیت های کارتونی در بین دختران ایرانی
تب بالای جراحی پلاستیک در ایران/ تلاش برای شباهت به شخصیت های کارتونی در بین دختران ایرانی

انتشار تصویر دختری ۱۹ ساله در ایران که گفته می‌شود از علاقمندان آنجلینا جولی، بازیگر معروف هالیوود است، تب لاغر شدن و زیبا شدن در ایران را بر سر زبانها انداخته است.

به گزارش عصر تبریز، به نقل از یورونیوز انتشار تصویر دختری ۱۹ ساله در ایران که گفته می‌شود از علاقمندان آنجلینا جولی، بازیگر معروف هالیوود است و ماهها رژیم گرفته تا به وزن ۴۰ کیلوگرم برسد و اکنون پس از انجام ۵۰ جراحی پلاستیک درنهایت شبیه شخصیت کارتون عروس مرده شده است، بار دیگر موضوع گسترش تب لاغر شدن و زیبا شدن در ایران را بر سر زبانها انداخته است.

اگرچه هیچ مدرکی دال بر صحت ادعاهای این دختر جوان دیده نشده است و برخی بر این اعتقاد هستند که انتشار تصاویر عجیبی از او در شبکه اینستاگرام صرفا بهانه‌ای برای جذب فالوور (تا کنون بیش از ۳۴۲ هزار فالوور) و احتمالا در آینده استفاده تبلیغاتی از این فرصت است، اما این موضوع بار دیگر زنگ خطر «تب زیباشدن در ایران» را به صدا در آورده است.

وسواس زیبایی، جراحی‌های زیبایی را در ایران به یک صنعت درآمدزا تبدیل کرده است. امری که باعث شده علاوه بر گروه بزرگی از جامعه پزشکان فعال در رشته جراحی گوش و حلق و بینی و جراحان پلاستیک، حتی پزشکان عمومی نیز وارد این حوزه شوند و داعیۀ مهارت در انجام این دست از جراحی‌ها را داشته باشند. بگونه‌ای که به گزارش خبرآنلاین و بنا بر اعلام کمال سید‌فروتن، رییس انجمن جراحان پلاستیک ایران، تعداد بالایی از جراحی‌های پلاستیک در ایران، توسط ۷ هزار پزشک بدون مجوز انجام می شود.