گرم شدن موتور تراکتور با آغاز فصل سرد نقل و انتقالات
گرم شدن موتور تراکتور با آغاز فصل سرد نقل و انتقالات

پس از گذشت یک سال سخت و خاطرات نه چندان شیرین، با پایان نیم فصل اول لیگ برتر، محرومیت تراکتورسازی از دو پنجره نقل و انتقالات به پایان رسیده است و این تیم می‌تواند رسما وارد بازار نقل و انتقالات نیم فصل شود.

به گزارش عصر تبریز، نیم فصل دوم لیگ قبل، زمانی که مسولان تراکتور قصد داشتند ITC شهباززاده، مهاجم آلانیا اسپور ترکیه و مورد علاقه امیر قلعه نوعی را اخذ کنند با اخطاری مبنی بر محرومیت نقل و انتقالاتی از دو پنجره مواجه شدند که حکم آب سردی بود بر پیکره باشگاه، کادرفنی و هواداران پرشور آذربایجانی.

این در حالی بود که یاران قلعه نوعی در پایان نیم‌فصل تنها با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول قرار داشتند؛ نکته جالب توجه این بود که این باشگاه قبل از متوجه شدن محرومیت خود برای شروع هرچه بهتر نیم‌فصل دوم، در فصل نقل و انتقالات زمستانی با سه بازیکن یعنی عالیشاه، نوراللهی و بیگ زاده قرارداد بسته بود و چهار بازی از آنها استفاده کرده بود! حتی پس از قرارداد داخلی با شهباززاده زمزمه های حضور علی کریمی، هافبک دیناموزاگرب نیز در لیست زیر ۲۳ سال تراکتور به گوش می رسید!

حال پس از گذشت یک سال سخت و خاطرات نه چندان شیرین، با پایان نیم فصل اول لیگ برتر، محرومیت تراکتورسازی از دو پنجره نقل و انتقالات به پایان رسیده است و این تیم می‌تواند رسما وارد بازار نقل و انتقالات نیم فصل شود.

تراکتورسازی از نیم فصل دوم عالیشاه را در اختیار خواهد داشت و اگر مشکل نوراللهی حل نشود او هم باید به تیم بازگردد. در خبرها هم آمده که اسماعیلی‌فر، مهدی‌پور و پهلوان سه بازیکن ذوب آهن؛ شاگردان سابق یحیی گل‌محمدی نیم فصل دوم سرباز شده و به تراکتوری‌ها ملحق خواهند شد.

قائم اسلامى‌خواه، هافبک تیم دسته اولی بادران تهران نیز مورد توجه یحیی گل‌محمدی قرار گرفته است و به احتمال زیاد یکی از بازیکنان ورودی تراکتورسازی بعنوان سرباز در نیم‌فصل خواهد بود.

با فرض اضافه شدن اسلامی‌خواه، مهدی مهدی‌پور، احسان پهلوان و اسماعیلی‌فر به تراکتورسازی در کنار مهدی کیانی و سینا عشوری در نیم‌فصل دوم می توان حساب ویژه‌ای روی خط میانی تراکتورسازی باز کرد.

تیم گل‌محمدی در نیم‌فصل اول از ناحیه دفاع و دروازه لطمه زیادی خورد چرا که چند عنصر فاز دفاعی، از محمدرضا اخباری گرفته تا خالد شفیعی، سعید آقایی و محسن بنگر را در فصل نقل و انتقالات تابستانی از دست داده بود و مصدومیت هادی محمدی را نیز باید به بدشانسی های گل‌محمدی افزود. از این رو جذب گلر، یک دفاع میانی و دفاع چپ نیارهای اساسی تراکتور برای شروع نیم‌فصل دوم اند.

پس از اتمام دوران سربازی شریفی در تراکتور و خروج شریفی از تبریز به مقصد اصفهان و تیم سابقش، جذب یک وینگر یا مهاجم سایه که بتواند همچون شریفی در مواقع لزوم بعنوان مهاجم نوک نیز در ترکیب قرار گیرد، باید در دستور کار مسئولان و تیم آنالیز تراکتور قرار گیرد.

به همین دلایل تراکتورسازی را باید فعال ترین تیم نقل و انتقالات زمستانی دانست. آن ها در اولین قدم اقدام به جذب یک دروازبان خارجی کرده‌اند تا جایگزینی باشد برای گروسیانی که علی‌رغم حمایت طرفداران، نتوانست پرشورهای تبریز را بابت حضور یک گلر شش دانگ درون دروازه تیم محبوبشان مطمئن سازد.

اولین صید تراکتور، ژوردی آلمیدا دروازه بان برزیلی که با جدایی از واسکودوگاما راه حضور در تراکتورسازی را در پیش گرفته، نسبت به این انتقال ابراز خرسندی کرده است.

آلمیدا در گفت و گو با سایت اسپورت اینتراتیوو برزیل در این خصوص گفت: از تیم واسکو که همه چیز به من بخشید و اکنون این فرصت را در اختیارم گذاشت تا خودم را رشد بدهم، بسیار ممنون هستم. جدایی از این تیم تصمیم سختی بود ولی انجام این کار بسیار ضروری بود زیرا نیاز به بازی و تجربه بیشتر دارم تا بتوانم دوباره به باشگاهم بازگردم.

وی درباره احتمال عقد قرارداد با تراکتورسازی بیان کرد: برای چالش جدید پیش رو بسیار خوشحال بوده و انگیزه زیادی دارم. خدا را شاکرم و از خانواده و همه دوستانم تشکر می‌کنم.

گفتنی است؛ این دروازه بان برزیلی بعد از قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مشخص شدن حریفان تراکتورسازی در این مسابقات عکسی از گروه تیم تبریزی را در اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: پیش به سوی قهرمانی آسیا.