مصاحبه روزنامه شرق، با وزیر خارجه حکومت جعلی قره باغ را محکوم می کنیم/ قره باغ جزو لاینفک خاک آذربایجان است
مصاحبه روزنامه شرق، با وزیر خارجه حکومت جعلی قره باغ را محکوم می کنیم/ قره باغ جزو لاینفک خاک آذربایجان است

آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل ضمن محکومیت مصاحبه روزنامه شرق با وزیر خارجه حکومت جعلی، خودخوانده و غاصب قره باغ، به بی توجهی وزارت خارجه کشورمان به تخریب رابطه دو کشور ایران و آذربایجان اعتراض کردند.

به گزارش عصرتبریز، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه با اشاره به مصاحبه ی یک روزنامه غیردولتی کثیرالانتشار ایران، یعنی شرق، با وزیر خارجه حکومت جعلی، خودخوانده و غاصب قره باغ اشاره کرده و گفت: ادعاهای باطل او را در دنیا مطرح کرده و در همین حد به آنها رسمیت داده اند، شدیدا معترضیم و آن را محکوم می کنیم و از اینکه وزارت خارجه اینگونه به تخریب رابطه دو کشور ایران و آذربایجان بی توجه است اعتراض داریم. حکومت خودخوانده قره باغ را غیر از ارمنستان هیچ دولتی به رسمیت نشناخته و عضو کشورهای سازمان ملل نیست. چنین حکومتی نباید مجال تبلیغ پیدا کند.

وی افزود: این شخص که خود را وزیر خارجه قره باغ می نامد، یک مجرم واقعی است و برای یک روزنامه بی اعتباری بالاتر از این نمی شود که با یک مجرم مصاحبه کند.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در ادمه افزود: قره باغ جزو لاینفک خاک جمهوری آذربایجان می باشد و برخی با این گونه اقدامات سعی در اخلال روابط بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را دارند. بی شک در پس این ماجرا لابی ارمنی بوده و این اقدام با تحریک آنان صورت گرفته است.

امام جمعه اردبیل در ادامه گفت: مذاکره و صلح راه حل مشکل مناطق اشغالی قره باغ و فلسطین نیست و مذاکره کنندگان مجبورند به تنها راه باقی مانده یعنی راه مقاومت بازگردند.

عاملی در خاتمه در خصوص «اقدام ترامپ در رابطه با فلسطین» افزود: سازمان ملل و شورای امنیت نمی تواند کاری انجام دهد چون ابزار دست آمریکا برای تامین منافع آمریکا و کوبیدن دولت های مشروع مخالف آمریکا هستند. یک راه حل اعتراضات و تظاهرات جهانی است که امروز در ۵۶ کشور اسلامی به غیر از عربستان، امارات، قطر، بحرین و آذربایجان بعد از نمازجمعه تظاهرات اعتراضی برگزار می شود.

انتهای پیام/