کاهش بودجه کمیسسون اجتماعی مجلس/ کار فوق العاده ای در زمینه آسیب های اجتماعی صورت نگرفته است
کاهش بودجه کمیسسون اجتماعی مجلس/ کار فوق العاده ای در زمینه آسیب های اجتماعی صورت نگرفته است

نماینده مردم ملکان و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی کاری انجام نشده از این رو به ‌عنوان عضوی ناظر درمجلس از عملکردها راضی نیستم.

به گزارش عصر تبریز، سلمان‌ خدادادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی کاری انجام نشده از این رو به ‌عنوان عضوی ناظر درمجلس از عملکردها راضی نیستم.

 

رعایت سلسله مراتب جهت رفع آسیب های اجتماعی

 

وی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم پنج آسیب بزرگ کشورمان کنترل و کاهش یابد باید ریشه‌های آنها را حل کنیم، افزود: برای نمونه جهت کاهش طلاق باید فقر را ریشه کن کرد و همچنین برای رفع فقر باید بیکاری شود و به تبع آن جهت کنترل حاشیه‌نشینی، مهاجرت از روستا باید ساماندهی شود.

نماینده مردم ملکان در عین حال خاطرنشان ساخت: تاکنون کار فوق‌العاده‌ای در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی انجام نشده و جای بسی تامل داشته و بنده از این نوع عملکرد راضی نیستم.

 

کاهش بودجه کمیسیون اجتماعی

 

وی ابراز کرد: کمیسیون متبوعش تلاش می کند ۳۰۰ میلیارد تومانی را که دولت در بودجه سال آینده برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گنجانده و قرار است به وزارت کشور و شورای اجتماعی داده شود را به حداقل رساند، زیرا مجلسیان بر این باورند که این پول بدون برنامه هدر می‌رود و بهتر است به بودجه دستگاه‌های دیگر اضافه شود.

خدادادی اضافه کرد: در واقع اگر پول‌هایی که تا به حال به نام کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی خرج شده نتایج روشن و ملموسی داشت، هیچ‌گاه کمیسیون اجتماعی مجلس به چنین باوری نمی‌رسید.

 

انتهای پیام/