سخنی چند با رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای اهر/ “۱۰۰ روز بعد بگویید که چه کردید!”
سخنی چند با رئیس جدید مرکز آموزش فنی و حرفه ای اهر/ “۱۰۰ روز بعد بگویید که چه کردید!”

آموزش فنی و حرفه ای یک گلوگاه مهم برای اشتغال و خوداشتغالی به شما می رود که رکود این سیستم آموزشی در شهرستان اهر، در شرایطی که اشتغال یک معضل شده است، باعث پدید آمدن مشکلات و عقب افتادگی ها خواهد شد

جناب آقای تهموزی! ضمن اینکه شروع مسوولیت توسط شما را در اهر به فال نیک می گیریم و از نیم نگاه به کارنامه شما احساس خرسندی پیدا می کنیم، سخنی چند با شما مدیر عزیز در ابتدای کارتان مطرح می کنیم. جنابعالی تقریبا ۲۷ سال سابقه خدمت دارید و ریاست های دوره ای شما در شهرستان های دیگر نشان می دهد که نیرویی پخته هستید و ان شاء الله با کوله باری از تجارب به اهر آمدید.

همانگونه که خود از حساسیت سازمان کاری تان مطلع هستید، آموزش فنی و حرفه ای یک گلوگاه مهم برای اشتغال و خوداشتغالی به شما می رود که رکود این سیستم آموزشی در شهرستان در شرایطی که اشتغال یک معضل شده است، باعث پدید آمدن مشکلات و عقب افتادگی ها خواهد شد.

کما اینکه اطلاع یافتیم مسوولیت قبلی خود را در بازه عملکردی هشت ماهه نخست سال با بیش از ۱۰۰ درصد توفیق در تحقق ابلاغی های سازمان و عملکردی خوب تحویل مدیر جدید داده اید و اداره اهر را با توفیقی حدود ۴۰ درصد و دارای نمره های منفی متنوع تحویل گرفته اید.

رئیسی که مسند را از او تحویل گرفتید هیچ گاه جوابگوی رسانه نشد و از تیرماه سال ۹۵ که بعنوان رئیس مرکز مشغول بود پیشرفتی در کارش دیده نشد که هیچ؛ بلکه کارگاه تراشکاری و برق خودرو، تعطیل و نیمه تعطیل شد. مرکز خواهران به بهانه تجمیع در مرکز برادران تعطیل شد و خانواده ها به دلایل مختلف تمایلی به ثبت نام فرزندان دختر خود در یک فضای مختلط نشان ندادند و روز به روز کارآموز کم شد… تجهیزات کارگاهی برق خودرو به کلیبر و هریس فرستاده شد(!!!)و جایگاه مرکز اهر به رتبه بیست و چندم تنزل نمود. مرکز هوراند به تعطیلی کشیده شد و این ها همه از سوء مدیدیتی حکایت داشت که مرکز اهر از آن رنج برد. بطوری که مرکز درجه های چندم در رتبه های بالاتر از اهر ایستادند. مثلا ورزقان اول شد. کلیبر و هریس هم از اهر بالاتر ایستادند. این نهایت خفت و خواری برای اهر بود که مرکز توانمندش ملول و خسته تحویل شما شد و چون در مدت بعد از ارزیابی پیش؛ پیشرفتی نبود، برای ارزیابی امسال نیز حتی رتبه مرکز اهر به حوالی ۲۵ هم خواهد رسید!!!

جناب آقای تهموزی! رسانه ها در اهر بیدارند. بیدارتر از حد تصور که شاید در شهرستان های دیگر ملموس نباشد! حال آنکه شاید از گزارش فوق الذکر به راحتی پی می برید که ما از جزئیات هم مطلع نباشیم، کلیات از چشم ما پنهان نمانده و خوب حساب دستمان است.

از شما درخواست داریم ۱۰۰ روز بعد از شروع مدیریتتان در اهر یعنی بعد از تعطیلات عید نوروز گزارشی جامع از فعالیت خود به رسانه ها ارائه دهید.

هرچند مدیرکل فنی و حرفه ای استان در واکنشی عجیب و قابل تامل به رده بندی مراکز استان مطرح کرده اند “رتبه بندی مراکز فقط از بعد آموزشی بوده و سایر آیتم ها هم برای ارزیابی وجود دارد!!!” این گفته را حتی به ارس نامه هم اعلام کرده اند و ما سر در نمی آوریم در سازمانی که عنوان آموزش بر روی سر درب آن است چه ارزیابی می تواند بالاتر از مقوله آموزش باشد؟!!

جناب تهموزی! شما غیر بومی هستید اما این دلیل نمی شود که کارتان خوب نباشد. بدانید که اگر در اهر ساکن نشوید و مدام اندیشه تان در راه اهر-تبریز سرگردان شود، توفیقی حاصل نخواهد شد. ما دوست داریم کسی در شهرمان مسئول باشد که با ما زندگی کند و زندگی اش آمیخته با مشکلات این شهر و منطقه باشد. پس درخواست داریم پروازی نباشید و در اهر بمانید!

امیدواریم شما حال و روز این مرکز را متحول کنید. قبل از شما هم روسایی برای آمدن مطرح شدند اما شما برگ برنده مرکز اهر را از آن خود کردید و از اینکه مدیری کارکشته هستید؛ خوشحالیم. این گوی و این میدان…

 

مهدی شنابی