برگزاری ششمین شب خاطره دفاع مقدس درتبریز
برگزاری ششمین شب خاطره دفاع مقدس درتبریز

ششمین شب خاطره دفاع مقدس در تبریز برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی محمدیان رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی گفت: ششمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری استان به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان سرافراز عملیات کربلای ۴ و ۵، با حضور جمعی از یادگاران ۸ سال جنگ تحمیلی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: ششمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری استان روز چهارشنبه ۲۷ دیماه ماه سال جاری راس ساعت ۱۸ در محل سالن شماره یک مجتمع فرهنگی سینمایی قدس ( حوزه هنری آذربایجان شرقی) برگزار می شود.

وی ادامه داد: این برنامه به همراهی جمیع نهادهای فرهنگی و با حضور رزمندگان، ایثارگران، خانواده های معظم شهدا، یادگاران و آزادگان هشت سال دفاع مقدس، مسئولان و عموم مردم برگزار خواهد شد.

محمدیان افزود: جنگ تحمیلی هشت ساله رژیم بعثی صدام و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن که با دفاع مقدس و مقاومت حیرت‌انگیزرزمندگان دلاور اسلام به نقطه درخشش الهام بخش ملّت ایران تبدیل شد، حاوی ابعاد خیره‌کننده و زوایای آموزنده‌ای است که هر یک می‌تواند زمینه‌های عبور موفق میهن اسلامی از چالش‌های فراروی کشور را تضمین کند.

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی در ادامه به ماندگاری خاطرات رزمندگان اشاره کرد و گفت: آنچه این خاطرات را ماندگار می کند زبان هنر می باشد که باید در قالبی مناسب به مخاطب در کمترین زمان ممکن ارائه گردد و این خاطرات باید منبعی برای استفاده سایر رشته های هنری باشد و هنرمندان با حضور در این شب های خاطره می توانند طرح های اولیه ای برای خلق آثار هنری خود در تمامی زمینه های هنری به دست آورند.

محمدیان بیان خاطرات دفاع مقدس از زبان خاطره گویان علاوه بر تکریم رزمندگان در ثبت تاریخ شفاهی و خلق آثار ادبی در زمینه ادبیات پایداری می تواند موثر واقع شود.

گفتنی است، در پایان مراسم ششمین شب خاطره دفاع مقدس حوزه هنری استان فیلم سینمایی « اشنوگل» برای حاضرین در مراسم اکران ویژه خواهد شد.