عسل اعظمی عضو نوجوان مجتمع کانون تبریز برگزیده کشوری شد
عسل اعظمی عضو نوجوان مجتمع کانون تبریز برگزیده کشوری شد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی گفت: با اعلام اسامی برگزیدگان بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی عسل اعظمی عضو نوجوان مجتمع کانون تبریز با قصه ترکی «صبیر داشی» (سنگ صبور) در میان برگزیدگان قرار گرفت.

به گزارش عصرتبریز به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی، هادی یوسف‌زاده اظهار داشت: در مراسم پایانی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی برگزیدگان و تقدیرشدگان این رویداد فرهنگی جوایز خود را دریافت کردند و عسل اعظمی عضو نوجوان مجتمع کانون تبریز با قصه ترکی «صبیر داشی» (سنگ صبور) نفر سوم در بخش نوجوان شناخته شد.

وی خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۷۷۳ نوجوان در بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شرکت کرده‌ بودند که پس از برگزاری جشنواره‌های قصه‌گویی در مرحله‌ کتابخانه‌ای، استانی و منطقه‌ای ۱۰ نوجوان به مرحله بین‌المللی این رقابت‌ها در بخش نوجوان راه یافتند. این ۱۰ نوجوان علاوه بر رقابت در مرحله‌ بین‌المللی می‌توانند به عنوان همیاران کانون در مراکز فرهنگی هنری در کنار مربیان به دیگر اعضا کمک کنند و دو سال نیز از خدمات کانون زبان رایگان استفاده کنند.

یوسف‌زاده گفت: عسل اعظمی نوجوان ۱۶ ساله‌ای است که در بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، داستان «سنگ صبور» را به زبان آذری نقل کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌شرقی از انتخاب سولماز صادق‌زاده به عنوان یکی از پنج برگزیده کشوری جشنواره قصه‌گویی رضوی خبر داد.

یوسف‌زاده تصریح کرد: این قصه‌گویان، از بین ۲۵۵ قصه‌گوی قصه‌های رضوی و پس از موفقیت در مراحل استانی و منطقه‌ای، در مرحله‌ نهایی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی، به رقابت پرداختند که با انتخاب داوران این جشنواره، خانم سولماز صادق‌زاده مربی فرهنگی کانون تبریز به همراه چهار قصه‌گوی دیگر برگزیده کشوری شدند.

وی افزود: از این پنج قصه‌گوی برتر کشور طی مراسمی با حضور اعضای کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تقدیر شد.

سولماز صادق‌زاده از مربیان فرهنگی مرکز شماره سه کانون پرورش تبریز است.