«کوبانی» سوژه جدید فلیمساز جوان تبریزی
«کوبانی» سوژه جدید فلیمساز جوان تبریزی

امین جواهری، فلیمساز جوان تبریزی در ادامه روند ساخت فیلم‌های فرامرزی خود، این بار سراغ زنان کرد رفت و وقایع کوبانی سوژه جدید این فلیمساز جوان است. امین جواهری در توضیحات ساخت این فیلم در صفحه شخصی خود آورده است: جهان رسانه سکوت می‌کند، خبر انتشار عکس‌های عریان هالیوودی‌ها، بیش از فجایع داعش بازتاب می‌یابد، […]

امین جواهری، فلیمساز جوان تبریزی در ادامه روند ساخت فیلم‌های فرامرزی خود، این بار سراغ زنان کرد رفت و وقایع کوبانی سوژه جدید این فلیمساز جوان است.

امین جواهری در توضیحات ساخت این فیلم در صفحه شخصی خود آورده است: جهان رسانه سکوت می‌کند، خبر انتشار عکس‌های عریان هالیوودی‌ها، بیش از فجایع داعش بازتاب می‌یابد، خیلی بیشتر از فاجعه‌ غزه‌ در خون.

برای من اهمیتی ندارد مجله‌ تایم چه شخصیتی را به‌عنوان فرد یا ماجرای منتخب سال انتخاب کند. انتخاب شخصی من، زنان و دختران کرد کوبانی هستند.

چرا باید از فرانسه برای کوبانی فیلم بسازند و ما برای همسایه خود کار نسازیم ؟ مگر نه اینکه مبارز فرهنگی هستیم؟ مگر نه اینکه جنگ نرم به اوج خود رسیده است؟

چرا باید اجازه بدهیم دشمنان آن طور که خودشان می‌خواهند منطقه را نشان بدهند و به جنایات خودشان سرپوش بگذارند؟

کوبانی فقط در محاصره داعش نیست. کوبانی در محاصره فاشیسم منطقه‌ای و بین‌المللی است. داعش توسط دولت‌های آمریکا، ترکیه، عربستان، قطر و امارات عربی شکل گرفته، مسلح شده، آموزش نظامی و سر بریدن دیده و بابت این خدمات به سرمایه‌داری و فاشیسم جهانی پول هنگفت می‌گیرد. دشمنان مردم و رزمندگان کانتون کوبانی بسیار گردن کلفت‌تر و وحشی‌تر از دشمنان کمون پاریس در ۱۸۷۰ هستند.

آزادسازی کوبانی درس‌های زیادی داشت، اینکه در مبارزه با تفکرات تروریستی و تکفیری و هجمه‌های آنها نباید پا پس کشید و از طرفی دیگر نباید مایوس و ناامید شد که استیصال و ناامیدی به شکست منجر می‌شود…

از این رو باید با افراط‌گری‌ها مبارزه کرد، روشنگری‌های علما می‌تواند به کم شدن اختلاف‌‌های مذهبی، وحدت امت اسلامی و همدلی بیشتر منجر شود.

داستان کوبانی، روایت یک خبرنگار خارجی از جنگ در منطقه هست.

براساس گزارش فارس، این کار با بهره‌گیری از اساتید علوم سیاسی و مشاوره‌ای دکتر صمد ظهیری و به کارگردانی سید امین جواهری ساخته خواهد شد.