تبعیض های فدراسیون علیه تراکتور تمامی ندارد
تبعیض های فدراسیون علیه تراکتور تمامی ندارد

بعد از اتفاقات و حواشی بازی تراکتورسازی و سایپا در تبریز، کمیته انضباطی این‌بار تراکتورسازان را در حکمی تعجب‌آور به یک بازی میزبانی در خانه بی طرف محکوم کرده است.

به گزارش عصر تبریز، بعد از اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتورسازی در تهران و شعارهای قومیتی شصت هزارنفری هواداران پرسپولیس در ورزشگاه آزادی علیه مردم آذربایجان، فدراسیون‌نشینان پس از کش و قوس ‌های فراوان، واکنش مردم و نمایندگان آذربایجان، بخصوص عزم آجورلو و باشگاه تراکتورسازی برای احقاق حق خود از طریق فیفا، در نهایت پرسپولیس را به یک جلسه بازی بدون تماشاگر محکوم کردند.

این درحالی بود که مجازات شعارهای نژادپرستانه هواداران در آیین نامه فیفا فقط برای بار اول، اخطار و جریمه مالی و یا بازی بدون تماشاگر است و در صورت تکرار شعارهای نژادپرستانه از سوی هوادران یک تیم، آن تیم با کسر امتیاز و محرومیت از حضور در لیگ و یا تعلیق پروانه فعالیت حرفه ای مواجه خواهد شد. هواداران تراکتور نیز با استناد به این قوانین و سابقه تکرار چنین مواردی از سوی هواداران پرسپولیس در بازی‌های فصول گذشته اصرار به کشاندن قضیه به فیفا داشتند.

حال بعد از اتفاقات و حواشی بازی تراکتورسازی و سایپا در تبریز، کمیته انضباطی این‌بار تراکتورسازان را در حکمی تعجب‌آور به یک بازی میزبانی در خانه بی طرف محکوم کرده است. آخرین بار سپاهان اصفهان در سال ۸۶ به واسطه آسیب‌ و نابینا شدن سرباز نیروی انتظامی در جریان دیدار با پرسپولیس به چنین حکمی محکوم شده بود.

این رای بدان معناست که جریمه تخلف عده‌ای کمتر از هزار نفر در ورزشگاه یادگار امام، بیشتر از‌ توهین ۶۰ هزار نفر به مردم آذربایجان و برابر با حکم آسیب دیدن چشم یک انسان است!

باید دید واکنش مسوولان تراکتور در قبال این تبعیض ها سکوت خواهد بود یا دفاع از حقوق مردم آذربایجان؟!

نگارنده: تورج حاجی‌آقایی