زنجیره تامین ناب دلیل تحقق رشد ۲۰ درصدی تولید سایپا است
زنجیره تامین ناب دلیل تحقق رشد ۲۰ درصدی تولید سایپا است

معصوم نجفیان، مدیرعامل شرکت سازه گستر سایپا گفت: با برنامه ریزی برای اجرای طرح تحول، توانستیم در تولید سایپا جهش ۲۰ درصدی را تجربه کنیم که این رشد در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش عصر تبریز، معصوم نجفیان مدیرعامل سازه گستر سایپا، با بیان این مطلب گفت: در سال های گذشته برای دستیابی به زنجیره تامین ناب، فعالیت و برنامه ریزی های خوبی انجام دادیم و امروز همان زمانی است که این برنامه ها جواب داده است.
وی با اشاره به پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران که ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه جاری برگزار می شود، افزود: امروز می توانم اعلام کنم که تولید سازه گستر نسبت به سال گذشته ۵۶ درصد افزایش داشته و این رشد به دلیل دستیابی به زنجیره تامین ناب محقق شده است.
مدیرعامل سازه گستر سایپا تصریح کرد: ما امروز در دو شیفت کاری سایپا توانستیم ۳۱۲۵ دستگاه و در طول یک ماه ۶۸۱۸۸ دستگاه خودرو تولید کنیم که یک رکورد به حساب می آید.
وی تاکید کرد: استفاده از مولفه های استقرار زنجیره تامین ناب توسط سازه گستر، توانسته تولید را به ارتقا خوبی برساند و امروز اعلام می کنیم که تا آخر سال شاهد تولید ۶۷۰ هزار دستگاه خودرو خواهیم بود که نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰ درصد رشد داشته است.
نجفیان اظهار داشت: در برنامه سال ۹۷ پیش بینی تولید ۸۵۰ هزار دستگاه را کرده‌ایم که این رقم باز هم رشد ۲۶ درصدی رانشان می دهد و همه این موارد با برنامه ریزی دقیق برای زنجیره تامین رخ خواهد داد.
وی در پایان با اشاره به طرح تحول و پنج دستورالعمل آن خاطرنشان کرد: دو دستورالعمل برای زنجیره تامین بود و سه دستور برای ایجاد انگیزه برای پرسنل، توانمندسازی و ارتقاء فرهنگ سازمانی و ارتقای تکنولوژی تدوین شده بود که امروز نتیجه همان دستورالعمل ها به بار نشسته است.
یادآور می شود که پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران با حضور رئیس جمهوری طی روزهای ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه جاری در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.