همه ما در بی‌عدالتی موجود مقصریم/ نمی‌شود کسی را متهم کرد و دیگری خود را کنار بکشد
همه ما در بی‌عدالتی موجود مقصریم/ نمی‌شود کسی را متهم کرد و دیگری خود را کنار بکشد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون عقب ماندگی در حوزه عدالت گفت: تا نگاه‌مان را اصلاح نکنیم عدالت درست نمی‌شود و این نگاه با گفتن درست شدنی نیست.

به گزارش عصر تبریز، مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم ختمی فرزند احمد توکلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون عقب ماندگی در حوزه عدالت در دیدار با جمعی از مردم آذربایجان،‌ اظهار داشت: عواملی که باعث شده ما به این نقطه برسیم محصول دخالت همه است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، افزود: تا نگاه‌مان را اصلاح نکنیم عدالت درست نمی‌شود و این نگاه با گفتن درست شدنی نیست.

پزشکیان در همین راستا خاطرنشان کرد: نگاه را باید درست کرد که این نگاه تبدیل به تغییر رفتار شود. همچنین این تغییر نگاه باید از درون باشد نه ظاهری.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه وجود شهرهایی چون تهران، تبریز و شیراز نشانه بی‌عدالتی است، گفت: توسعه یک جا و عدم توسعه یک جای دیگر نشانه بی‌عدالتی است و اینها مسائلی است که نمی‌شود انکار کرد. فاصله درآمدها، حقوق‌ها، شغل‌ها و پست‌ها و همچنین امکاناتی چون توسعه بیمارستان‌ها و راه‌ها همگی نشانه بی‌عدالتی هستند.

پزشکیان ضمن تاکید بر اینکه همه در وضع کنونی مقصر هستند، گفت: نمی‌شود کسی را متهم کرد و دیگری خود را کنار بکشد چون راحت‌ترین کار این است که بگوییم دیگران مقصر هستند در حالی که همه ما در به وجود آمدن وضع کنونی مقصریم.