افتتاح تبریز ۲۰۱۸ به پنجم اردیبهشت ماه موکول شد/ ضعف خبررسانی در خصوص تبریز ۲۰۱۸ کاملا مشهود است
افتتاح تبریز ۲۰۱۸ به پنجم اردیبهشت ماه موکول شد/ ضعف خبررسانی در خصوص تبریز ۲۰۱۸ کاملا مشهود است

رئیس افتخاری ستاد ملی سیاست‌گذاری «تبریز۲۰۱۸» با اشاره به سفر خارجی رئیس‌جمهور در فروردین ۹۷ گفت: افتتاح تبریز ۲۰۱۸ به پنجم اردیبهشت ماه موکول شده است.

به گزارش عصر تبریز و به نقل از فارس، محمدرضا نعمت‌زاده پیش از امروز در جلسه تبریز ۲۰۱۸ با تاکید به اینکه بخش خصوصی ورود جدی به رویداد تبریز ۲۰۱۸ نداشته است، اظهار کرد: باید مسوولان دولتی این اجازه را بدهند تا بخش خصوصی وارد شود و البته قطع به یقین منافع اصلی را نیز خود بخش خصوصی از این رویداد خواهد برد.

وی تصریح کرد: باید تبریز در بخش‌های برون‌مرزی معرفی شود در حال حاضر در سطح ملی هیچ خبری از تبریز ۲۰۱۸ نبوده و جز چند برنامه خبری از این رویداد در سطح ملی نیست، متاسفانه در سطح ملی جایگاه این برنامه مشخص نبوده و زمان هم در حال گذر است.

رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: در طول دو هفته اخیر با وزیر امور خارجه و برخی معاونان دیدار و گفت‌وگو داشته‌ام و آنها نیز اعلام داشتند که هیچ خبری از تبریز ۲۰۱۸ نیست، نباید زمان را از دست بدهیم.

وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت ابراز کرد: در چهارم فروردین قرار بر این بود که رویداد تبریز ۲۰۱۸ با حضور  رئیس جمهور افتتاح شود که در چهارم فروردین رئیس جمهور سفر خارجی خواهند داشت و طبق مکالمات قرار بر افتتاح در هفته سوم فروردین بود که اینک تایید شده پنجم اردیبهشت ماه آغاز رسمی رویداد انجام گیرد.

نعمت زاده بیان کرد: با کارشناسان مرکز فرش جلساتی داشته‌ایم و چندین برنامه از جمله تهیه پوستر جشنواره و تیزر را برعهده آنان گذاشته‌ایم.

وی افزود: قرار بود نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران در تبریز برگزار شود که بنابه برخی مشکلات این امر میسر نشد ولی یک نمایشگاه اختصاصی فرش در تبریز برگزار خواهد شد.

رئیس افتخاری تبریز ۲۰۱۸ ادامه داد: با همکاری دانشگاه هنر، جشنواره هنر نیز در استان برگزار خواهد شد و از لحاظ تورهای گردشگری فرش، همکاری‌هایی انجام خواهد گرفت.

وی در بیان مشکلات موجود در معرفی تبریز ۲۰۱۸، به ضعف خبررسانی اشاره کرد و گفت: هنوز این مشکل رفع نشده و باید با یک کار تخصصی رفع کنیم.

نعمت‌زاده ادامه داد: در تبریز ۲۰۱۸ باید تقویم رویدادها به صورت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مشخص شود، متاسفانه حتی پوستر مخصوصی برای این رویداد نداریم، از همه صنایع می‌خواهیم در حد توان برای یک بعد از تبریز ۲۰۱۸ در بخش‌های هنری، فرهنگی و غیره پوستر طراحی و چاپ کنند.

وی افزود: استاندار محترم باید تقسیم کار در خصوص تبریز ۲۰۱۸ را انجام دهند، هر کس باید وظایف خود را در این خصوص انجام دهد و همه توانایی‌ها وارد میدان شود.