تراز دریاچه ارومیه ۲۰ سانتی‌متر کاهش یافت
تراز دریاچه ارومیه ۲۰ سانتی‌متر کاهش یافت

ارومیه - مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۲۰ سانتی‌متر کاهش یافته است.

به گزارش عصرتبریز، فرهاد سرخوش در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به بارش‌های اخیر در آذربایجان غربی اظهار داشت: نسبت به ماه قبل ۹ سانتی متر افزایش تراز داشته‌ایم و تراز در ۳۰ دی ماه ۱۲۷۰٫۳۱ بود که ۳۰ بهمن ۱۲۷۰٫۴۰ است.

وی خاطرنشان کرد: امروز ۸۶ متر مکعب بر ثانیه ورود آب به دریاچه در حوزه آبریز آذربایجان غربی را شاهد هستیم که از سمت جنوب و رودخانه‌های سیمینه، زرینه، قدار و باراندوز تا ۴ روز آینده وارد دریاچه خواهند شد و تاکنون به پیکره اصلی نرسیده‌اند و امید می‌رود تراز تا ۷ سانتی متر افزایش یابد.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: بارش‌ها در حوزه آبریز دریاچه تاکنون به ۱۷۵ میلی متر رسیده است و خوشبختانه این بارش‌ها ۶۰ میلی متر افزایش یافته است و تراز مخزن‌ها نیز کمتر بود که با توجه به دبی برخی از سدها افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: تراز دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۲۰ سانتی متر کاهش یافته و تراز سال گذشته ۱۲۷۰٫۶۰ بود ولی به سبب کاهش بارش‌ها تراز دریاچه کاهش یافت ولی بارش‌های اخیر امیدواری را به دریاچه برگردانده است.

سرخوش بیان کرد: از یکم اسفندماه نیز نخستین رهاسازی سد شهر چایی با ظرفیت ۱۶ مترمکعب در ثانیه و با ظرفیت کلی ۵۲ میلیون مترمکعب شروع می‌شود و این رهاسازی تا یک ماه ادامه دارد و دیگر سدها نسبت به منابع و مصارف در این مهم نقش خواهند داشت.

انتهای پیام/