پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما از تصمیم وزیر آموزش و پرورش در حذف آزمون ورودی مدارس نمونه و تیزهوشان قاطعانه حمایت می کنیم.

به گزارش عصر تبریز، مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ی هم‌اندیشی مدیران مدارس جامع زیست‌محیطی و کمیسیون توسعه پایدار و محیط زیست کلانشهر تبریز در واکنش به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از دوره ابتدایی گفت: امروز روند آموزش در دنیا تغییر کرده و جداسازی دانش آموزان از نظر علمی مردود شناخته شده است.
وی ادامه داد: ما باید با همفکری و همراهی هم محیط آموزشی کشور را دگرگون کنیم و قطعا شاداب سازی فضای مدارس و برخورداری برابر دانش آموزان از آموزش سبب موفقیت بیشتر سیستم آموزشی کشور خواهد شد.

پزشکیان تصریح کرد: در این راستا بنده بعنوان نماینده مردم از این مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش و اقدام جدی اخیر وزیر آموزش و پرورش قاطعانه حمایت می کنم و معتقدم جداسازی دانش آموزان به نفع تعلیم و تربیت نیست و تمامی دانش آموزان باید از آموزش های برابر برخوردار شوند.

وی در خاتمه با اشاره به برخی فضاسازی مخالفان که اکثر از موسسات آموزشی می باشند، گفت: این ها به فکر دانش آموزان و تعلیم و تربیت کشور نیستند و تنها بفکر پر کردن جیب خود به هر طریق ممکن می باشند.