خاطره‌گویی نماینده ولی فقیه در استان از استاد شهریار و آیت الله ملکوتی
خاطره‌گویی نماینده ولی فقیه در استان از استاد شهریار و آیت الله ملکوتی

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آن چیزی که امروز باید از اساتید درخواست داشته باشیم، تربیت جوانان شاعر است، افزود: لازم است جوانانی تربیت شوند که بتوانند با اشعار خود گذشته را احیا کرده ضمن اینکه اشعار حماسی در شعرهایشان گنجانده شود.

به گزارش عصر تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم عصر امروز در اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در تالار پتروشیمی تبریز اظهار کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند تاثیر شعر بر مخاطب را منکر شود.

وی افزود: ما اثر شعر را در دوران دفاع مقدس دیده و لمس کردیم، همه یادمان است که شعرا با سرودن اشعار خود چه نیرو و انگیزه‌ عظیمی به رزمندگان و مردم می‌دادند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه آن چیزی که امروز باید از اساتید درخواست داشته باشیم، تربیت جوانان شاعر است، افزود: لازم است جوانانی تربیت شوند که بتوانند با اشعار خود گذشته را احیاء کرده و اشعار حماسی در شعرهایشان موج بزند.

وی خاطرنشان کرد: باید از مقام معظم رهبری قدردان بود که تا این حد به شاعران و شعر اهمیت می‌دهند و در هر مناسبتی آنها را گردهم می‌آورند.

آل‌هاشم اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اهمیت زیادی به تربیت جوانان شاعر قائل هستند و همیشه بر این موضوع تاکید دارند.

وی با تشکر از دبیر شعر فجر و وزارت فرهنگ و ارشاد در برپایی این مراسم در تبریز گفت: این جشنواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که تبریز نیز به خوبی آن را برگزار کرد.

امام جمعه تبریز بیان کرد: امروز میزبان چهره بزرگی به نام آقای “فردی” هستیم که همیشه کنار استاد شهریار بودند.

وی یادآور شد: روزی استاد شهریار در دانشگاه تبریز برای بسیجیان عازم جبهه شعری سروده و آن را بین جوانان قرائت کردند که در آن لحظه آیت الله ملکوتی انگشتر خود را به عنوان هدیه به استاد اهدا کردند.

آل‌هاشم ادامه داد: از دفتر ایت الله ملکوتی تماس گرفتند که به درب منزل استاد بروید وقتی رفتم، استاد گفت من به خاطر آن انگشتر چند خط شعر گفتم؛

آیت الله ملکوتی منه لطف ایلدی خاتم

او فتوٌتله کی مولا اوزوگون سائله وئردی

یا که مشهد ده امام رضا سلطان ولایت

صله عنوانیله ئوز جبٌه سینی دعبله وئردی

منیم عمامه میده قایتارا بیلسه دیه بیلٌم

تازادان تاج سیادت منه اسلام صله وئردی

گزارش عصر تبریز حاکی است، جشنواره بین‌المللی شعر فجر با آرمان بالندگیگونه‌های شعر، از سال ١٣٨۵ هر ساله میزبان شاعران است.

در دوازدهمین دوره شعر فجر، آثاری که سال گذشته با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده‌‌اند در گروه‌­های شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان، درباره شعر مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

 در جشنواره امسال ۳ هزار و ۴۰۰ عنوان کتاب شعر در حوزه بزرگسال و ۶۷۰ اثر در حوزه کودک و نوجوان در این جشنواره مورد بررسی قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/