تبریز ۲۰۱۸ نردبان صعود صنعت گردشگری می تواند باشد/ افتخار می‌کنم فرزند آذربایجان هستم
تبریز ۲۰۱۸ نردبان صعود صنعت گردشگری می تواند باشد/ افتخار می‌کنم فرزند آذربایجان هستم

استاندار اصفهان گفت: تبریز و اصفهان از منظرهای مختلف سخت‌کوشی، تعصب، غیرت و تاریخ وجه مشترکی دارند و از این رو تبریز ۲۰۱۸ را فرصتی مناسب می دانیم تا رونق گردشگری،سرمایه‌گذاری و تبادل فکر انجام گیرد.

به گزارش عصر تبریز، محسن مهرعلیزاده عصر امروز در چهارمین همایش تجلیل از فعالان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی استان اظهار کرد: با تمام وجود به آذربایجان تعلق دارم و افتخار می‌کنم که فرزند آذربایجانی هستم که تاریخ‌ساز، علم‌ساز، اجتماعی و…بوده و همواره در تاریخ ایران سرافراز درخشیده است.

وی افزود: آذربایجان آنچه را که داشته سخاوتمندانه تقدیم ملت بزرگ ایران کرده است و هیچ‌گاه نمی‌توان این دلاوری‌ها را از یاد برد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه تبریز شهری است که نمودهای انقلابی،دینی و دانشگاهی را به عموم مردم تعمیم داده است، گفت: مردم آذربایجان در  ۲۹ بهمن سال ۵۶ به همت علما و دانشجویان مراسم چهلم شهدای قم را گرفتند که بنده در آن حماسه حضور داشتم و شاهد یک حرکت انقلابی، اعتقادی و اعتراضی  بودیم که این حرکت تاریخی جزو بخشی از ظرفیت استان است.

مهرعلیزاده با قدردانی از تعامل و همکاری نمایندگان استان آذربایجان‌شرقی در هر بخشی با یکدیگر گفت: بیشترین تعامل و حمایت از جانب نماینده ولی فقیه استان بوده که دورادور اقداماتشان به گوش می‌رسد و به حق رفتار منتخب ولی فقیه در این استان زیبنده جمهوری اسلامی ایران است.

استاندار اصفهان اذعان داشت: برگزاری مراسم برای افراد خادم جای تشکر دارد و اگر از مسوول عالی‌رتبه گرفته تا ردهای پایین، فردی خدمتی برای کشور کرد، باید قدردانی کرد.

وی با اشاره به رویداد تبریز ۲۰۱۸ تصریح کرد: این رویداد یک نردبان صعود صنعت گردشگری می تواند باشد و شاید تبریز از نظر صنعت گردشگری با آب و هوا و موقعیت جغرافیایی اروپا مشابه باشد از این رو تبریز ظرفیت جذب گردشگران از نقاط گرمسیر و با آب و هوای خشک را بسیار زیاد دارد.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه نام بردن رویداد تبریز ۲۰۱۸ در رسانه‌ها و تبلیغات کار خوبی است، گفت: باید در این راستا پروژه‌های ملی تعریف شود و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی وارد عمل شوند.

این مسوول اجرایی استان اصفهان تاکید کرد: بنده هر کمکی از جمله معرفی سرمایه‌گذار خارجی، هتل‌های معروف و زنجیره‌ای شرکت‌های توریستی لازم باشد، دریغ نخواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه باید در موضوع جذب گردشگر به ابعاد مختلف آن توجه کرد، گفت: تبریز جایی است که در رابطه با گردشگر سلامت و پزشکی برجسته بوده به طوریکه طبق شنیده‌ها از جمهوری آذربایجان، ارمنستان و کردستان برای درمان به تبریز سفر می‌کنند که باید این بخش توسعه بیشتری یابد چرا که  توریست سلامت مکان ایجاد گردشگری بزرگ است.

مهرعلیزاده با اشاره به تاریخ کهن و زیبای اصفهان بیان کرد: این شهر مهد تمدن و تاریخی ایران است و شهری نمونه از نظر انقلابی است و با اینکه ۶ درصد جمعیت کشور را دارد ولی ۱۰ درصد شهدای جنگ تحمیلی از اصفهان هستند.

وی اضافه کرد: تبریز و اصفهان از منظرهای مختلف سخت‌کوشی، تعصب، غیرت و تاریخ وجه مشترکی دارند و از این رو تبریز ۲۰۱۸ را باید فرصتی مناسب دانست تا رونق گردشگری، سرمایه‌گذاری و تبادل فکر انجام گیرد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد:تمام ایران سرای من است و هر جا خدمت کنیم تنها برای خدمت به مردم ایران خواهد بود.

انتهای پیام/