استان آذربایجان شرقی همیشه مورد بی‌مهری بوده است/ چرا مواد خام مس سونگون به خارج و کرمان ارسال می‌شود؟
استان آذربایجان شرقی همیشه مورد بی‌مهری بوده است/ چرا مواد خام مس سونگون به خارج و کرمان ارسال می‌شود؟

امام جمعه تبریز با انتقاد از بی‌مهری‌ به استان آذربایجان‌شرقی گفت: چرا مواد خام مس سونگون به خارج و کرمان ارسال می‌شود؟

به گزارش عصرتبریز، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم پیش از ظهر امروز در سومین همایش تجلیل از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا هم از تولیدکننده و هم از مصرف‌کننده حمایت کنیم.

ارتقای کیفیت محصولات حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده را به دنبال دارد 

وی افزود: تولید اگر از نظر کیفیت بهبود یابد و محصولی که تولید می‌شود، ایده‌آل باشد نشانگر دفاع از تولیدکننده بوده و منجر به استفاده خوب مصرف‌کننده هم می‌شود و در نهایت فرهنگ مصرف تولید داخلی در کشور رونق می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه برخی تولیدات وجود دارد که از نظر کیفیت ایده‌آل نیست که به تبع آن مصرف را کاهش می‌دهد، گفت: ما زمانی می‌توانیم تولید خوبی داشته باشیم که تولید همراه با کیفیت باشد.

وی ادامه داد: البته سرمایه‌گذاری خارجی در کشور ایرادی ندارد ولی باید تکیه اقتصاد کشور به داخل باشد چرا که تولیدکنندگان داخل کشور مورد اعتماد نظام بوده و باید اقتصاد درون‌زا داشته باشیم که سیاست این اقتصاد توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه استان آذربایجان‌شرقی از نظر تولیدکنندگان، صنعت و صنعت‌گران پیش‌رو است و در این جلسه واحدهای تولیدی،صنفی، خدماتی و گردشگری حضور دارند که مایه برکت برای استان هستند، گفت: با ارتقای کیفیت و رونق محصولات داخلی می‌توان دغدغه اصلی رهبر فرزانه انقلاب را در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی تحقق بخشید.

استان آذربایجان شرقی همیشه مورد بی‌مهری بوده است/ چرا مواد خام مس سونگون به خارج و کرمان ارسال می‌شود؟/ از تکنولوژی های نوین برای حل مشکلات زیست محیطی اطراف کارخانه مس سونگون استفاده شود 

وی یادآور شد: در بازدید از کارخانه مس سونگون بر خود بالیدم که آذربایجان این همه در بحث مس افتخارآفرین است در حالی که آذربایجان همیشه مورد کم مهری قرار گرفته است.

امام جمعه تبریز گفت: متاسفانه چندین سوله و کارگاه برای کارخانه ذوب، اسید و پالایش از سال‌های قبل در کنار کارخانه مس آماده و تجهیز شده اما سال‌هاست  راکد رها شده‌اند.

آل‌هاشم ادامه داد: چرا باید در کنار مس سونگون آذربایجان، کارخانه ذوب نباشد، البته برخی‌ موضوع  ادعا مشکل زیست محیطی مطرح می‌کنندمی‌کنند ولی سوالی که پیش می‌آید، این است پس چرا ایجادکنندگان قبل ساخت به فکر این مشکل نبودند و الان ادعای زیست محیطی می‌کنند.

 وی افزود: اگر مشکل زیست محیطی وجود دارد، می‌توان با  تکنولوژی جدید،مشکل زیست محیطی را حل کرد.

نماینده ولی فقیه در استان با ابراز تاسف از اینکه چرا ما باید محصول خام مس سونگون را به خارج صادر کنیم، تصریح کرد: چرا باید مس سونگون را برای تبدیل به کرمان بفرستیم،آیا خود آذربایجان چنین امکانی ندارد؟

وی با تاکید به حمایت دست‌اندرکاران صنایع از اهالی صنعت متذکر شد: این واحدها موجب افتخار کشور هستند و رونق‌بخشی اقتصاد مدنظر مقام عظمای ولایت را محقق خواهند کرد.

انتهای پیام/