ایران امن‌تر از آن چیزی است که در سطح بین‌الملل مطرح می‌شود
ایران امن‌تر از آن چیزی است که در سطح بین‌الملل مطرح می‌شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس نسبت به نحوه انتخاب آثار در نمایشگاه موزه لوور در ایران انتقاد کرد.

عصر: محمداسماعیل سعیدی با اشاره به نمایش آثاری از موزه لوور پاریس در ایران و انتقاد از اجازه ارسال تنها دو اثر ایرانی به این نمایشگاه توسط فرانسوی‌ها، گفت: اگرچه این تبادل فرهنگی اقدام بسیار خوبی است و سبب خواهد شد علاقه‌مندانی که شرایط حضور در پاریس را ندارند، موفق به تماشای این آثار شوند اما به دلیل ارسال تنها دو اثر از آثار باستانی به این نمایشگاه جلسه افتتاحیه این نمایشگاه را ترک کردم چراکه این مسئله را ایراد مهمی می‌دانم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: انتظار می‌رفت مسئولان مربوطه تلاش بیشتری برای حضور آثار ایرانی در این نمایشگاه می‌کردند چراکه همگان به دزدی این آثار گرانبها از ایران اذعان دارند.

وی بیان کرد: اگرچه ایران بازپس‌گیری این آثار را پیگیری نمی‌کند و فرانسوی‌ها خود را صاحب این آثار می‌دانند اما نمایش تنها چند ماه آن‌ها در ایران، حق مسلم مردم ایران است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دلیل مخالفت فرانسوی‌ها با حضور آثار این تاریخی در کشور اصلی خود را عدم اعتماد آنها به ایران با وجود دادن تمامی تضامین امنیتی عنوان کرد و گفت: با این وجود هر مخاطب بین‌المللی که خبر انتقال آثار موزه لوور به ایران را بخواند، به این واقعیت پی می‌برد که ایران امن‌تر از آن چیزی است که در سطح بین‌الملل مطرح می‌شود و از این منظر نیز باید در توسعه تبادلات فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست در ایران کوشید و زمینه‌های لازم را برای گسترش این قبیل تبادلات فراهم کرد.

به نقل از خانه ملت، در نمایشگاه موزه لوور که از روز ۱۴ اسفندماه در موزه ملی ایران افتتاح شده و تا ۱۸ خرداد سال بعد ادامه خواهد داشت،۵۰ آثار از موزه لوور به نمایش گذاشته شده که در این میان دو اثر ایرانی نیز جود دارد.

انتهای پیام/